Topuz Saç Modelleri 2016

Pratik Topuz Nasıl Yapılır ?
Pratik bir topuz yapmak istersek gerek işyerinde gerek evde hanımlar iş yaparlarken birşeylerle uğraşırlarken saçın uzunluğundan sıkıldığında yapması gereken çok küçük bir kaç hareket var. Saçımızı olabildiğince geriye alıyoruz.Mümkünse biraz fırçalayabiliriz. Saçımızı geriye doğru alıyoruz ve orta kısımdan tutarak kıvırıyoruz. Başın tepesine doğru kıvırarak yerleştiriyoruz. Bir kalem yardımıyla saçın ilk önce kıvrılan kısmından alıp baş derisine doğru yerleştirip biraz aşağı doğru bastırıp biraz aşağı doğru bastırıp tekrar dışarıya doğru çıkartıyoruz.Ve kalan uçları da istersek şekillendirebiliriz.

Çok pratik olan bu topuz modelini iş yerinde, evde iş yaparken uzun saçlardan sıkıldığınızda hem kendinizi iyi hisedeceğiniz hem de kolay kullanabileceğiniz bir topuz modelidir.

Aynı modelin daha düzgün olmasını istersek kalem yerine bir kaç tel toka kullanabiliriz. Aynı şekilde saçımızı geriye doğru fırçalıyoruz yine biraz spreyden yardım alırsak daha temiz bir toplam elde ederiz.  Spreyden sonra tekrar fırçalıyoruz hafifçe pürüzleri ortadan kaldırmış oluyoruz bu teknikle. Saçımızı tekrar aynı şekilde çeviriyoruz.Tam dip noktasından tel tokalarla tutturuyoruz. Burda filketede kullanabiliriz. Filkete belki daha sağlam tutabilir. Gerdirebilir saçı.Topuzumuzu belirli yerlerden tokalıyarak sağlamlaştırıyoruz ne kadar toka takarsak o kadar sağlam olur. Özellikle gür saçlı hanımlarda toka miktarının biraz daha fazla olmasını tercih etmek gerekiyor. Kalan uçları arkaya doğru alarak pratik dağınık bir topuz elde etmiş oluruz.Ama arzu edenler bu saç uçlarını tekrar toparlayabilirler.

Topuz Saç Modelleri 2016 Resimleri
havali-orgu-topuz-sac-modelleri-2016.jpg

ensede-gelin-topuz-modelleri-2016.jpg

Topuz-gelin-saci-modelleri-2016.jpg

Topuz Saç Modelleri 2016_1.jpg

2016-Topuz-Gelin-Saçı-Modelleri-Kataloğu.jpg

2016-abiye-topuz-saç-modelleri.jpg

Topuz Saç Modelleri 2016_2.jpg

topuz-saç-modelleri-2016.jpg

2016-sac-topuzu-modelleri-22.jpg

Yorum Yaz