OP. DR. HALIT YEREBAKAN’DAN SAĞLIKLI BESLENME TÜYOLARI

• Sağlıklı yaşam ve beslenme deyince, öncelikle işlenmemiş ve temiz ürünler gelmeli aklımıza. Organik ve koyu yeşil yapraklı gıdaları tercih etmeliyiz. Yeşilin her tonu güzel elbette ama renk koyu oldukça antioksidan özellik de artıyor.

• Bir diyetin başarısız olmasının en önemli sebebi o diyete başlamak. Diyete başlanmaz, sağlıklı ve ölçülü yemek bir hayat tarzı olmalı.

• Akşam saat 18.00’den sonra yemek yemenin sağlıksız olduğu söyleniyor. Ama gıdalar kol saatiyle bedeninizde dolaşmıyor. Akşamdan sonra özellikle bol posalı ve lifli gıdalar tüketebilirsiniz.

• Sağlıklı zayıflamak ve organlarımızı korumak için en kritik şey günlük tükettiğiniz posa-lif miktarını artırmak. Bu miktar günde en az 25 gram olmalı. Dolayısıyla diyet yaparken yediklerinizin size sağladığı lif miktarına bakın.

• En önemli diyet; tarlada, denizde, ahırda ne çıkarsa elle işlenme dışında endüstriyelleşmeden size sunulan gıdayı ölçülü tüketmek.

• Sık sık ve az beslenirken çok daha fazla kilo alabilirsiniz. Küçük kaloriler büyük etkilere sebep olabiliyor. Dikkat!

YİYEREK GENÇLEŞİN!

Yeşil yapraklılardan ıspanak, brokoli, marulu bolca tüketin. Kırmızı listedeyseyaban mersini, kırmızı üzüm, domates, karpuz, çilek, nar, erikve frenk üzümü başı çekiyor. Bu gıdaların ortak özellikleri lif, su ve antioksidanlardan zengin olmaları.
10 adımda sağlıklı beslenme tüyoları 3KModa

OP. DR. HALIT YEREBAKAN’DAN SAĞLIKLI BESLENME TÜYOLARI Resimleri
OP. DR. HALIT YEREBAKAN'DAN SAĞLIKLI BESLENME TÜYOLARI

Sağlıklı-Beslenme-Tüyoları-785×600.jpg 3KModa

OP. DR. HALIT YEREBAKAN'DAN SAĞLIKLI BESLENME TÜYOLARI

Yorum Yaz