Mustang 2017 Modelleri

50 YIL SONRA AVRUPA’DA ŞAHLANIYOR

Amerika’nın efsaneleşen otomobil modeli Mustang, 51 yıllık geçmişinde ülkesi sınırları içinde kalmaya özen gösterdi. Ancak kısa süre önce bu kararının dışına çıkıp Avrupa yollarında da boy göstereceğini açıkladı.

Performansı uygun fiyata sunduğu için, bugüne dek 9 milyonu aşkın kişiye ulaşan ve Türkiye’de de satışa sunulan model, Fastback (coupe) ve Convertible olmak üzere iki gövde seçeneğine sahip. Altıncı kuşak Mustang, hem Ford’un yenilikçi teknolojik özelliklerini barındırıyor hem de geçmişine sıkı sıkıya sarılıyor.

Geleneksel tasarım detayları arasında alçak ve geniş tavan, dik eğimli ön ve yan camlar, üç boyutlu-üç çizgili stoplar, V8 etkisi Akıllarda “Mustang V8 olmalı” diye bir kanı olsa da Ford, Avrupalı kullanıcıları da düşünerek 2.3 lt’lik EcoBoost seçeneğini de ekledi. 313 beygir gücündeki 4 silindirli motor, 0-100 km/s hızlanmasını 5.8 saniyede tamamlayıp boyunu aşan kullanım zevki (açığa çıkan ses V8 olmasa da 4 silindirden beklenmeyecek kadar başarılı) sunuyor. 5.0 lt’lik motor ürettiği 415 beygir kadar sesiyle kalbinizi daha hızlı attırıyor. Yeni Mustang’i dizginlemek eskisi kadar zor değil. Süspansiyon, Avrupalı kullanıcılara göre elden geçirilip daha dengeli bir sürüş elde edildi. “Muscle car” özelliklerini (hızlanırken burnunu kaldırması, virajlarda gövdenin yatması gibi) kaybetmemesine ise özen gösterildi. Gelişmiş spor modellerin olmazsa olmazı sürüş modları Mustang’de de var: Normal, Sport+, Pist ve Kar/Yağmur. Vites değiştirmekle uğraşmak istemeyenler 6 ileri otomatik şanzımanı seçebilir ancak amaç, motoru son damlasına kadar sömürmekse hassas ve yumuşak geçişlere sahip 6 ileri manuel seçeneğini düşünebilirsiniz. 4.8 saniyede 100 km/s hıza ulaşan Mustang, logosunun yarattığı etkiyi hak ediyor. uzun motor kaputu, kısa bagaj kapağı, köpekbalığı burnu şeklinde tampon ve radyatör ızgarasındaki at logosu sayılabilir. Geleneksel Amerikan tarzını yansıtan kabinin malzeme kalitesinde iyileştirmeler olsa da, Avrupa standartlarına ulaşmak için hâlâ yolu var.

DOĞUŞTAN STAR Mustang yarım asrı aşkın süre boyunca 9 binden fazla video oyunu, müzik klibi ve TV programında boy gösterdi. Aralarında Steve McQueen, Will Smith, Nicolas Cage, Jason Statham ve Tom Cruise’un da bulunduğu Hollywood yıldızlarına eşlik etti. Bu otomobile gönlünü kaptıranlar arasında Bill Clinton, Jim Morrison, Jay Leno ve Kelly Clarkson gibi isimler de yer alıyor.

Mustang 2017 Modelleri Resimleri
Mustang 2017 Modelleri Resimleri
2017 Ford Mustang SVT Caught Attacking the Nurburgring - Motor Trend2017 Mustang Concept Redesign | 2016NewCarModels2017 mustang is a new model from ford mustang if you are a race lover ...2017 Ford Mustang GT, GT500, price, super snake2017 Ford Mustang may get a convertible version and SVT edition2017 Ford Mustang SVT GT Review and PriceHow to Download 2017 mustang new model

Yorum Yaz