İstanbul’un gezilecek mekanları

TOPHANE-KARAKÖY-BEYOĞLU

“Altı yaşımdan on iki yaşıma kadar İstanbul’u geziyordum. Halamların evinde, onların himayesinde istanbul u tanımaya başladım. On üç vaşunda ise, haftasonları ve tatillerde Tophane’de çalışıyordum.

çok sevdiğim bir kente kızdığım zamanlar da çok olmuştur, özellikle kentlileşmemiş sakinlerine ve onu barındıran İstanbul’a. ”

Bövlece İstanbul’un bir başka tarafını keşfettim: Tophane, Karaköy. Beyoğlu yakası. Hep sokak sokak dolaşıyordum. Bu şekilde dolaşarak kenti daha iy i keşfediyorsunuz, daha çok seviyorsunuz. Duvar ayrıntısına varıncaya kadar her yeri gözlüyordum. Ne yazık ki bunları aktaramadım. Fotoğraf makinasım tanıdığını dönemlerde bile, İstanbul resimlerini çok çektim diyemem. Fakat daha sonra çeken ustalarmıla tanıştım ve onların gözünden İstanbul’u tanıdım. Ayrılmaz bir parçası oldum, ama yine de kentleşmemiş, keutlileşmemiş sakinlerine ve onu barındıran İstanbul a çok kızdım.

BEYOĞLU VE TÜNEL

“Beyoğlu nun arka sokakları şu anda belki eski canlılığım henüz kazanmadı, ama dünya sanatında pek çok ismin uğrak yeriymiş Pera. Tüm yaratıcı sanatların buluşma noktası.

ZEYREK VE BALAT

“Aksaray’a ayrda bir veya iki kere giderim. Sürekli dolaştığım için geçmişte. Unkapanı

.”Bütün buralar İnsanlarla tohbet ettiğim, yemek yediğim şik yerlerini değişik kentlerini, değişik bölgelerini tanıtma fırsatı veriyor bu meslek. Gezginliğimin bir başka boyutu; çocukken düşlerimde başladığım gezme tutkusu, dünyanın raklaşık % 90 mı tanıma fırsatı veren Haberci programıyla devanı etti.

İstanbul’da Gezilecek En Güzel Yerler En iyi Hediye Fikirleri

İstanbul’un gezilecek mekanları Resimleri
İstanbulda gezilecek yerler – cografyaaa – Blogcu.com

Yorum Yaz