İlişkide Aşırı Kıskançlık Sorunu

Cep telefonumun bildirimlerini sessize aldım ama erkek arkadaşım bunu çok şüphe çekici buluyor ve sürekli kavga ediyoruz. Onun bu paranoyaklığıyla nasıl başa çıkacağım?

ERKEK MANTIĞI

Bu adamdan ne kadar hoşlanıyorsun? Cep telefonunun sesinin kısık olmasından sorun çıkan bir ilişki zaten çok sağlıklı olamaz. Eğer bu ve bunun gibi birçok şeyden şikâyetçiyse bence bu ilişki için uğraşmaya bile değmez.

KADIN MANTIĞI

Ama eğer bildirimleri sessize almanın çok önemli bir gerekçesi yoksa ve erkek arkadaşın bundan rahatsız olduğunu sana söylemişse, bildirimleri aç gitsin!

ERKEK MANTIĞI

Belki de onunla beraberken saçma mesajlarla rahatsız edilmek istemiyordur sadece. Ona, onunla olduğunda sadece onunla ilgilenmek istediğini söyle. Tabii eski sevgilinle mesajlaşırken falan yakalandıysan iş başka.

KADIN MANTIĞI

Durumşu: Daha önce bu konuda sabıkan var mı? Belki desevgilin bu yüzden aşırı tepki veriyordun Ya da güvenle ilgili bir problemi mi var?

ERKEK MANTIĞI

Eğer saklayacak bir şeyin olmamasına rağmen bu şikâyetlere maruz kalıyorsan, bu adamın huzurunu kaçırmasına hiç izin verme. Ancak böyle davranmasının altında geçmişte yaptığın bir şey yatıyorsa, güvenini kazanmak için biraz uğraşabilirsin.

KADIN MANTIĞI

Şunu unutma: Tartıştığınız konu, bildirimlerini sessize almış olman. Peki, sırada ne var? Yanlış anlaşılan emojiler mi? Ona karşı net bir duruşun olmalı.

İlişkide Aşırı Kıskançlık Sorunu Resimleri
İlişkide Aşırı Kıskançlık Sorunu Resimleri
Aşırı Kıskançlık Psikolojisi | Büyük Çerçeve

Yorum Yaz