Hikmet Karabulut atürmort ve nü tutkunu

Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek 0kulu’ndan 1981 yılında mezun olan Hikmet Karabulut, o vıl Paris’e giderek ünlü Caroıı atölyesinde sanat eğitimini sürdürmüş. Sanatım geliştirmek için ustaların vaptığı eserlerin orijinallerini görmek gerektiğine inanan ve bu bakımdan Paris’e yerleşme kararı alan sanatçı, işe dekorasyon amaçlı bir duvar boyama işi ile başlamış.

Çalışmalarım Fransa Kültür Bakanlığı nın Paris’in Le Blanc Mesnil ilçesinde kurduğu sanatçı sitesinde sürdüren Hikmet Karabulut, natürmort ve nü konulu resimleri ile tanınıyor. Paris in çevre düzenleme, temizlik ve çiçek yetiştirme konularında ilçeler arası yapılan bir yarışmada altın madalya kazanan Le Blanc Mesnil ilçesi, onun sanat anlayışına katkıda bulunuyor.

Ortamından çok memnun olan sanatçı, İstanbul Fuarı na katılmak için her yıl Türkiye’ye geliyor. Karabulut Paris’e ilk gittiğinde Tiirkler resim yapmayı bilmez düşüncesi taşıyan insanlar tarafından yokuşa sürüldüğünü, ama eşinin de yardımıyla Paris’in bir bakıma vahşi sanat dünyasında ver edinmeyi başardığını anlatıyor. Sanatçı, “Bugün verimli geçince, yarın doğal olarak hoş sürprizler geliyor…” diyor.

Karabulut.

Galeri Selvin – Sanatçılar

hikmet karabulut – koleksiyonlardan 05.11.2013 bugunbugece

MAYIS SERGİLERİNDEN

who’s who : hikmet karabulut

Yorum Yaz