Cartier Saat Modelleri 2017

Saatçilik tarihinin akışına yön verenler, Assouline Yayınlarından çıkan bir kitapta buluştu. Cartier den Breitlinge, Patek Philippeden Jiolexe çeşitli devlerin mihenk taşına dönüşen tasarımları ve hikayeleri.

TARİHÇESİ 1847 yılında kurulan Cartier, kraliyet aileleri için hazırladığı değerli parçalarla adını duyurdu. 1900’lerin başında, ilk kez bir kol saatinin kadranında kullanılan panter motifi ise mücevher evinin sembolü haline geldi. Bu ay ortaya çıkacak özel tasarım, bu vahşi kediyi bir kez daha onurlandırıyor.

USTALIĞI Fransız marka, geçtiğimiz yıl tanıttığı, kadranı Etrüsklere özgü altın granüllü modelinden sonra, 2017 Salon International de la Haute Horlogerie için başka bir zanaat dalını unutulmaktan kurtarıyor. Türk el işçiliğinde de yeri olan telkari, Sümerlere kadar uzanan tarihiyle Cartier’nin Ronde Louis Cartier Filigree saatinin kadranında başrolde.

DETAYLARI Sadece 20 adet üretilen kol saatinin 42 mm’lik altın kasası, mikro incelikte kesilmiş altın ve platin iplik işçiliğinin eseri. Pırlantaların yıldız görevini üstlendiği, geceyi andıran kadrandaki zümrüt gözlü iki panteri oluşturan telkariye koyu mavi krokodil kayış eşlik ediyor.

Yaratılışının üzerinden 20 yıl geçmesiyle klasikler arasına katılan Happy Sport saatler, Chopard tarafından üç özel değerli taşa adanmış, beyaz altın modellerle yeniden yorumlandılar. Yakut, zümrüt ve safirin hem kasayı çevreleyip, hem de kadran içerisindeki hareketli taşların yerini aldığı tasarımlar, renkli krokodil kayışları ile geleneksel şıklığa oyuncu bir tavır getirmeyi başarmışlar, www.chopard.com

Mine zanaatini mücevherde yaşatan Viyanalı Frey Wille, yeni tasarımları için bu sefer ilhamını gökyüzünden almış ve kavisleriyle ayın formunu örnek alan Luna Piena küpeleri 24 ayar altından yaratmış.

David Webb’in çivi formundaki 18 ayar altın mücevherlerini yaratmaya başladığı yıl. Tool Chest yani “alet kutusu” isimli yeni koleksiyon, 70’ler disko ateşini yeniden yakmak isteyenler için.

www.dovidwebb.com

Cartier Saat Modelleri 2017 Resimleri
Cartier Saat Modelleri 2017_1.jpgcartier_saat_modelleri_37.pngCartier_saat.jpgCartier Saat Modelleri 2017_2.jpgcartier_saat_modelleri_8.jpgcartier_saat_modelleri_50.pngcartier-taşlı-yeni-trend-saat-modeli.jpgcartier_saat_modelleri_39.pngcartier_saat_modelleri_3.jpgcartier_saat_modelleri_100.jpgcartier_saat_modelleri_72.jpgcartier_saat_modelleri_2.jpgcartier_saat_modelleri_31.pngcartier_saat_modelleri_12.jpg

Yorum Yaz