Takı modelleri 2013

2013  takı modellerine genel olarak bakacak olursak oversized yani büyük takıların ön plana çıktığını söyleyebiliriz.Özellikle de kolye ve bileziklerin büyük boyutlarda kullanıldığı görülüyor. Bir kaç sezondur severek kullandığımız tasma kolyeler 2013 yılında daha çok taşlı modelleriyle dikkat çekiyor. 2013 takı modelleri yeni sezonda da gösterişli dikkat çeken modelleriyle sizlerin beğenisini kazanmaya devam edecek gibi görünüyor.

Özellikle de metal yani gümüş ve altın renkli takı modelleri ön plana çıkarken, sivri yani zımba detaylı takı modellerinin de yoğun olarak kullanılmaya devam edeceğini söyleyebiliriz. Bu sezon öne çıka bir başka takı modeli de kalın zincir görünümlü kolye ve bilekliklerin çoğunlukta olduğunu görmekteyiz. Bu sezon takı modellerinde dini ögelerin yoğun olarak kullanıldığını görüyoruz uğradığım bir çok mağaza da aksesuar standlarında özellikle haç figürlü takılara rastlamam da bunun bir göstergesi Rönesans etkili takı modelleri 2013 yılında sıkça karşımıza çıkıyor.  Özellikle kolyeler de ihtişamlı mücevher görünümlü elbette imitasyon ve değersiz taşlardan yapılmış kolyeler günlük hayatta dahi kullanım gören takı modelleri haline geldi. Küpelerde avize ve püskül detaylı modeller öne çıkarken ear cuff kulak manşetleri de 2013′ ün popüler kulak aksesuarlarından. 2013 takı trendleri dikkat çeken bir başka detay da hayvan betimli ve figürlü takılar olarak karşımıza çıkmakta; kaplan, yılan, aslan gibi hayvan betimlerinin yanı sıra göz şeklinde de tasarlanmış ve göz figürü bulunan takılarda bu yıl oldukça yoğun olarak tercih ediliyor.

Bayanların bu yıl en sık kullandığı takı modelleri daha çok kolyeler ve bileklikler olarak karşımıza çıkıyor. Kolyeler bu yıl oldukça büyük olarak tasarlanmış. Metalin ve taşlı modellerin hakim olduğu kolyelerinizi bu sezon tişört, gömlek, ve bluzlarla kombinleyebilir ve günlük hayatınızda da kullanabilirsiniz.

 

Takı modelleri 2013 ResimleriYorum Yaz