Kösem Sultan Dizisi Oyuncuları Ve Konusu

Star TV ekranlarına Muhteşem Yüzyıl gibi çok iddalı bir dizi daha geliyor.  2015 yılında ekrana gelmesi planlanan Kösem Sultan dizisi reyting rekorlarına koşacak gibi gözüküyor. Dizinin başrolünü Beren Saat kaptı. Dizinin başrol oyuncusu belirmek adına gündemi bayağı meşgul etmişti.

Osmanlı tarihinin en etkili kadınlarından biri olan ve asıl adının Anastasia olduğu bilinen ‘Kösem Sultan’, 1590 yılında Yunanistan’da doğmuştur. Kösem Sultan, 15 yaşında İstanbul’a gönderildikten sonra Osmanlı padişahı I. Ahmed’in eşi oldu. Hayatı romanlara, tiyatro oyunlarına ve opera eserlerine konu olan ‘Kösem Sultan’, oğulları 4. Murat ve İbrahim’le torunu 4. Mehmet döneminde uzun yıllar devlet yönetiminde etkili olmuş bir sultandır.

‘Muhteşem Yüzyıl’ın sona ermesinin ardından Tims Prodüksiyon dizinin yerini tutacak yeni proje için startı verdi. 2015 yılının en çok konuşulacak dizisi olacağa benziyor. Eren Saat dışında ‘Kösem Sultan’ı canlandıracak isimler arasında Meryem Uzerli ve Tuba Büyüküstün gibi isimler gösterilse de oyuncuların fanları tarafından yapılan ankette ‘Kösem Sultan’ı canlandırması istenen isim Beren Saat olmuştu.  Kösem Sultan’ın hayatını anlatacak olan dizinin fragmanı bile büyük ilgi gördü. Beren Saat’in oynayacağı Kösem Sultan’ın erkek oyuncusu kim olacağı ise merak konusu…

Kıssadan Kösem Sultan Kimdir dersek eğer

Haseki Mâh-Peyker Kösem Valide Sultan (d.1590 – 2 Eylül 1651[1]), Osmanlı devlet yönetiminde etkin bir rol oynamış Valide Sultan. Osmanlı padişahı I. Ahmed’in eşi olup, padişah IV. Murad ve I. İbrahim’in annesidir. Osmanlı tarihinin en güçlü kadın sultanlarındandır.  Kösem Sultan’ın cenazesi Sultan Ahmet Camii’ndeki I. Ahmet türbesine gömülmüştür.

Kösem Sultan Dizisi Oyuncuları Ve Konusu Photo GalleryYorum Yaz