Louis Vuitton Elbise Modelleri 2021

Eve Dönüş: Louis Vuitton Dünyanın en çok ziyaret edilen müzesi ve Louis Vuitton’un düzenli defile mekanı olan Louvre’un Covid-19 nedeniyle kapatılmasından bir yıl sonra, Louis Vuitton Kadın Koleksiyonları Artistik Direktörü Nicolas Ghesquière, 2021 Sonbahar koleksiyonunu boş Michelangelo ve Daru Galerileri’nde sundu. Artistik direktörün seyahat izlenimi yaratmak için çok uzaklara gitmesine gerek yoktu: İhtiyaç duyduğu tüm ilhamı Yunan, Etrüsk ve Roma antik döneminin başyapıtlarında buldu.

Ghesquière, 20. yüzyılın ünlü tasarımcısı Piero Fornasetti tarafından Milano’da kurulan Fornasetti atölyesiyle de verimli bir ortaklık kurdu. 13.000 parçalık arşivden seçilen Fornasetti temaları ve eserlerinden yararlanan Ghesquière, bu motifleri kullanarak kadife elbiseler, parlak baskılı jarse üstler ve polar kapüşonlu ceketler gibi özel yapım parçalar oluşturdu.

Louis Vuitton Elbise Modelleri 2021 ResimleriZengin renk ve dokuların ortak bir paydada buluştuğu; jakar, nakış ve lazer baskı gibi geleneksel ve ileri teknoloji kombinasyonunun kullanıldığı tasarımlar, moda tutkunlarına zamanda yolculuk ettiren estetik ve yaratıcı bir diyalog kurmayı başardı. Tasarımcı, bu defile için “Fornasetti arşivlerini keşfetmek, onlara yeni bir hayat vermek için geçmişten çizimleri aramak ve bulmak arkeolojik bir kazı heyecanı yaşattı,” açıklamasında bulundu. Bu mükemmel iş birliği, Louis Vuitton’un geleceğe dönük yaratıcılığı ve zanaatı ile Fornasetti’nin gizemlerle dolu, vizyoner kimliğinin bir flörtü niteliğindeydi.

Yorum Yaz