Gebelik belirtileri nelerdir?

Bayanlar bazı durumlarda sonucu merak edebiliyor. Bu tür durumlarda aramadık internet arşivi, aramadık bilgi kalmıyor. Sağlık kısmında en çok sorulan sorulardan da biri olan gebelik belirtileri nelerdir? bu soruyu ele almak istedik. Çoğu bayan çevreden öğrendiği bilgilerle yanlış yönlendirilebiliyor. Yanlış bilgiler almamanız açısından bizler de gebelik belirtilerini sizlere adım adım anlatacağız.

Gebelik yumurtlama anındaki döllenmeden itibaren başlar. Bu durum ile beraber vücuttaki hormonların değişikliğiyle gebelik belirtileri ortaya çıkmaya başlar. İlki göğüslerde dolgunluk, vücutta ağırlık hissi, bazen de bebeğin rahme yerleşmesi sırasındaki kanamadır. Daha sonraki gebelik belirtisi aşaması adet gecikmesiyle devam eder. Artan hormonlarla beraber bağırsaklarda tembellik, bulantı ve baş ağrısı gibi belirtilerde ortaya çıkabilir.

Gebelik belirtileri kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Hatta bazı kişilerde bu belirtiler görülmeyebilir ve yaşantısı normal bir şekilde ilerleyebilir. Eğer çok şüpheci ve merak içerisinde kalıyorsanız, bir gebelik testi yaparak kesin emin olabilir, doğru kararları verebilirsiniz.

Yorum Yaz