Yüz şekline göre saç modelleri

Saçlarımızın hoş görünmesi ve elbette yüzümüze yakışması bütün kızların ortak isteğidir. Ancak her yüz şeklinin farklı olduğu gibi yüz şekline ve tipine uygun saç şekilleri de farlılık gösterir. Yüz şekline uygun saç modelleri saç modeli seçiminiz de ilk aklınıza gelen ve dikkat etmeniz gereken detaylardan biridir.

Yuvarlak, kare, ince, uzun ve kalp şeklinde yüz tipleri olduğu gibi bu yüz tiplerine yakışan saç modelleri de doğal olarak farklılık ve çeşitlilik gösterir. Doğru tercihler her zaman daha hoş görünmenizi ve yüz güzelliğinizi ön plana çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Yüz şekline göre saç modelleri kahküllü,kahkülsüz, dalgalı, ortadan ayrılmış, yandan ayrılmış modeller şeklinde yüz şeklinize göre değişkenlik gösterir.

-İnce yüzlü bayanlar; yüzlerini daha geniş göstermek istiyorsa dalgalı, kahkülsüz, yandan ayrılmış, geriye atılmış modelleri tercih etmelidir.

-Yuvarlak yüzlüler içinse düz saç modelleri ve ortadan ikiye ayrılarak şekil verilmiş saç modelleri daha uygundur. Ortadan ikiye ayrılan ve düzleştirilen kahkülsüz saçlar yüzü daha ince gösterir.

– Kare yüzlüler (çene kemiği geniş) ise yine ortadan ikiye ayrılmış düz saçları tercih etmelidir. Çene kemiklerini gizleyen bu saç stili size son derece yakışacak bir saç modelidir.

-Kalp yüzlüler yani alnı yanlardan açılmış yüz şekline sahip bayanlar ise daha çok kahküllü saç modelleri tercih etmeli geniş alınlarını gizleyerek daha hoş bir görünüme sahip olabilirler.

-Uzun bir yüzünüz varsa yine yüzü tepeden sınırlayan kahküllü saç modellerini tercih ederek yüzlerini uzunlamasına daha dar gösterebilirler. Düz kahküllü saç stili size en uygun saç modellerindendir.

Yüz şekline göre saç modelinizi seçerek en kısa sürede uygulamanızı öneririm.Değişimi ve sonucunu gördüğünüz de gözlerinize inanamayacaksınız.Size en yakışan saç stilini belirleyebilirsiniz.

Yüz şekline göre saç modelleri ResimleriYorum Yaz