Saç Dosyası: Uzatmalı mı, Kestirmeli mi?

Kendimizde bir şeyleri değiştirmek istediğimiz zaman, ilk odağımız saçlarımız oluyor. Saçımızı boyatmak, kestirmek, ona yeni bir kimlik kazandırmak, kendimizi daha iyi hissetmemizi sağlar.

Saçın boyanması konusuna gelince, özellikle genç yaşlardaki bayanların saçlarını renkten renge soktuğunu görüyorum. Sık sık değiştirilen saç renkleri, saçın yapısını bozuyor. Şahsi düşüncem ise, saçların beyazlayana kadar, doğal renklerinde kullanılmasında yana veyahut sık sık saç rengini değiştirmemektir.

Diğer bir konumuz ise, saç kesime. Biliyorum ki, çoğu bayan saçlarını uzatmak için uzun süre bekliyorlar, takviye ürünler kullanıyorlar. Hal böyleyken, saçına kıymak size zor gelebilir; fakat bir o kadar da kendinizi iyi hissettirir.

  • Saçlarınızı  2-3 ayda bir kestirmeniz faydanıza olacaktır. Hatta ayda bir kere uçlarından kendiniz de kısaltabilirsiniz. İşlem gören saçları canlandırmanın en temel yollarından biri saçı kesmektir.
  • Saçınızı kestirmek kendinizi iyi hissettirir; şayet bir kuaför kazasına uğramadıysanız!
  • Kısa saçın bakımı aslında daha zordur, çok kısa saçlardan bahsediyorum. Doğuştan şanslı değilseniz, saçınıza şekil vermeden, dışarı çıkamazsınız. Uzun saçları ise rahatlıklıkla toplayabilir, örebilir ya da topuz yapabilirsiniz. Bu yüzden, hangi saç uzunluğunun sizin için kullanışlı olduğuna karar verin.
  • Kısa saçın artısı ise sıcak havalar için uygun olmasıdır.

Saç Dosyası: Uzatmalı mı, Kestirmeli mi? Resimleri 

 

Yorum Yaz