Orta Yaşlı Kadınlar İçin Saç Modelleri

Orta yaşlı hanımların saçlarını daha hareketli daha katlı kestirmelerini tavsiye ederim. Ayrıca çok uzun saçları tercih etmemelerini öneririm. Çünkü uzun saç genç görünmek istiyor anlamına geleceği için negatif bir etki yaratacaktır. Daha hareketli saç modelleri ise daha dinamik daha güçlü ve daha havalı duracağı için orta boy saç modellerine geçmelerini tavsiye ederim.

Tabi ki hareketli saç kesimleri onlara daha fazla enerji katacağı için ve bunu renklerle desteklediklerinde daha dinamik daha güçlü bir görünüm elde edeceklerdir. Yaşından büyük görünmemek için renklerle oynamak biraz daha iyi olacaktır. Koyu renklerden uzaklaşıp açık renklere gidildiğinde cilt daha koyu görünecektir ve oluşmaya başlayan hatlar çizgiler geri planda kalacaktır. Sonuç olarak orta yaş başladığında saç renklerini açmayı tavsiye ederim.

Kıvırcık Saç Topuz Modeli

Kıvırcık saçlarda topuz yapabilmek içni tabiki belirli unsurlar var eğerki saçlarımız çok ince telli ve kıvırcık bir saç ise topuzumuzu daha üstte konumlandırmalıyız.Tabi saçın boyuda çok önemli saçlarınız ince telli ise saçımızı bir kaç parçaya ayırarak uçları dışarda kalacak şekilde saçımızı kıvırarak tokalarla dipten tuttururuz bir kaç toka takmakta fayda var sağlam olabilmesi için daha sonra ensedeki saçımızı da yumuşak dokunuşlarla tepeye doğru alırız arzu edersek kıyafete göre enseden sağdan soldan düşürmeler yapabiliriz.Ve aynı şekilde tekrar kıvırarak tepeye doğru tokalarız.

Daha sonra yan taraftaki saçlarıda yukarı doğru alarak tutamlar halinde tuttururuz.İstersek yine düşüşleri bırakabiliriz.Her iki tarafada aynı işlemi uyguluyoruz.Yine istersek düşük bukleler yapıp tepeye doğru topladığımızda saç uçları serbest kalarak yumuşak düşüşler yapabiliriz.Eğer uzunluk fazla gelirse tutamlar halinde çok bastırmadan saçlarımızı yine uçlarını da sabitleyebiliriz.Böylece kalıcığını artırırız.

İnce telli kıvırcık saçları küçük parçalarla birlikte tepede topladığımızda sonuçta göründüğü gibi böyle yumuşak topuz modeli ortaya çıkıyor.

Orta Yaşlı Kadınlar İçin Saç Modelleri ResimleriYorum Yaz