Dalgalı Bayan Saç Modelleri

Dalgalı saç modellerini şekle sokmak oldukça zordur. Ancak birçok kadın dalgalı bayan saç modellerini kullanmaktan vazgeçmez.  Uzun ve kısa saçların hepsinde kullanılan dalgalı modeller bir yandan da kadınların kaçışı diyebiliriz. Bu yazımızda sizlere dalgalı saç modellerine vereceğiniz şekilleri sizlere tanıtacağız. Köpükle dalgalarınızı belirginleştirdiğiniz saçlarınızı tepeden toplayıp harika görünebilirsiniz. Buklelerinizi belirginleştirmeniz; krepe yöntemiyle ve saç diplerinize uygulayacağınız sprey yardımıyla kabarıklaştırmanız yeterli olabilir. Maşanızla belirgin bukleler yaratarak, saçlarınızı yana taramanız, hem doğal, hem de bakımlı görünmenizi sağlayacaktır.

Eğer saçlarınız uzun dalgalı saç modeli ise yine maşanızla kalın bukleler yaratıp, bu bukleleri parmaklarınızla açtıktan sonra yana ayırdığınız saçınızdan bir tutamı arkaya doğru tutturarak kolayca güzel bir saç modeli elde edebilirsiniz. Saçlarınızı ellerinizle dağıtarak doğal görünümlü dalgalar yaratıp iki yandan toplayarak günlük saç modeli olarak kullanabilirsiniz. Uzun dalgalı saçlarınızın bir tarafını örerek çok şık bir görünüm kazanabilirsiniz. Özel günlerde dalgalı saçlarınızla harika görünebileceğiniz topuzlar yapabilirsiniz.  Kulak hizasında küçük tutamlar halinde saçlar bırakmanız daha doğal bir görünüm kazanmanızı sağlayabilir.

Dalgalı kısa saç modellerinde ise bir köpük yardımıyla harikalar yaratmak mümkün. Kısa saçların şekle girmediğini düşünenler çok yanılıyor. Çünkü kısa saçlarla da birbirinden güzel modeller yapmak mümkün. Saçlara çok modern ve romantik bir hava katacak dalgaları kullanabilirsiniz. Maşa ya da bigudi yardımı ile kısa saçları dalgalandırıp ister açık bırakıp isterseniz de toplayarak saçlarınızı kullanabilirsiniz. Saçları sabitlemek için de biraz sprey yardımı alabilirsiniz.

Kısa kesim dalgalı saç modellerini çok kısa sürede şekle sokabilirsiniz. Evden acil olarak çıkmanız gerektiğinde saçlarınıza bir maşa yardımıyla kolayca bukleler verebilirsiniz. Ancak bu tip cihazlar saçları çok ısı yüzünden çabuk kurutur ve saçlarınıza aşırı derece de zarar verir. Buna dikkat etmekte fayda vardır.

Dalgalı Bayan Saç Modelleri Resimleri 

Yorum Yaz