Balerin topuzu

Kabul edelim lütfen, çoğumuzun saçıyla başı dertte! Evde ‘öylesine’ yaptığımız saçlarımız çok güzel olurken; özene bezene giyinip süslenip dışarı çıkacağımız zaman işler arap saçına dönebiliyor. Özellikle saçlarını topuz yapabilenlere hayran olmuşumdur hep. Bu konuda benim gibi beceriksiz olanları öyle bir düşünmüşler ki, kimsenin saçıyla bir derdi kalmayacak. Çocukken çok özendiğimiz, şimdilerdeyse çoğumuzun çeşitli davetler ya da günlük kullanım için kuaför yollarına düştüğümüz balerin topuzlarını yapmak aşağıda gördüğünüz mucizevi aksesuar ile çok kolay.

balerin saç akseuarı

balerin saç akseuarı

Peki, her şey tamam da, nasıl kullanılacağız bu mucizevi aksesuarı derseniz; cevabı aşağıda:

balerin topuzu

balerin topuzu

 Yukarıda gördüğünüz gibi öncelikle saçınıza saç aksesuarını geçiriyorsunuz;  fakat ben daha dayanıklı olması için öncelikle saçınızı lastik tokayla tutturup sonra saç aksesuarını saçınıza takmanızı tavsiye ederim. 4. adımda gördüğünüz gibi, başka bir lastik tokayla saçlarınız saç aksesuarını çevreleyecek şekilde kapatın ve kalan saçlarınızı, lastiğin çevresinden dolayın. Sonuç, voila!

balerin topuzu

balerin topuzu

balerin topuzu

balerin topuzu

balerin topuzu

balerin topuzu

balerin topuzu

balerin topuzu

İsterseniz kendi yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz. Örgü efekti iyi bir fikir bence;)

‘Çok beğendim; ama nereden alabilirim bu mucizevi aksesuarı?’ diyorsanız; H&M, Claire’s ve Accessorize’ dan temin edebileceğinizi belirteyim. ( Ben H&M’de bulabilmiştim mesela; ama şu anda birçok yerde var). Ayrıca bunların saç renginize göre açık, orta ve koyu renklerinin dışında, pembe, mavi ve mint renklerinin bulunduğunu da unutmayın.

Yorum Yaz