Balerin topuz yapımı

Çoğumuzun televizyonda ve internette görüp duruş, mimik, hareket ve kılık kıyafetlerini harika bulduğu bale sanatçılarını olağanüstü olduğunu düşünürüz. Müzik ile uyum içinde yapılan figürler ve adımlar, kılık kıyafet makyaj ve topuzlarla tamamlanan bu gösteri kısmen bir tiyatro olarak nitelendirilebilir. Sanatçıların sahnedeki o asil duruşlarıdır belki de bizi bu kadar etkileyen. Baştan ayağa özellikle balerinlerin zarif ve ürkek duruşları, kıyafetleri, makyajları ve topuz birçoğumuza büyüleyici gelmektedir. Parmak ucunda kuğu gibi dans edişlerini gören kişilerde her ne kadar yapamayacaklarını bilseler de içten içe “…keşke bende…” dedirtir.

Bu yazımızda balerinlerin zarif noktalarından birisi olan o sıkıca ve pürüzce yapılmış olan topuz modellerinden bahsetmek istiyorum. Balerin topuzu yalnız balerin kişiler tarafından kullanılan bir topuz modeli değildir. Balerin topuzu yapımı çoğumuza çok zor gelse de aslında çok kolay yapımı olan ve yeri geldiğinde davetlerde yeri geldiğinde iş hayatında rahatlıkla kullanabileceğimiz ve oldukça da zarif gösteren bir model. Bu topuzu yapımı çok zormuş gibi görünse bu yazıda vereceğimiz tüyolarla muhteşem balerin topuzu yapabilirsiniz.

İhtiyacınız olan tek şey ise topuzumuz için saç süngeri. Bu sünger topuzumuzun daha kabarık görünmesini sağlayacak malzeme. Balerin topuzun iyi görünmesi için şimdi vereceğim püf noktalarına dikkat ettiğinizde kusursuz bir balerin topuza  sahip olabilirsiniz. Saçlarınızı ilk aşamada iyice fırçalamalısınız, yüze hiçbir saç düşmemesi en önemli etkendir. Daha sonra saçınızı fırça yardımıyla olabildiğince sıkı bir şekilde kafanızın tepe noktasından toplayın ve saçınızın sabit durması için sprey kullanın. Spreye alternatif olarak ise saç köpüğü iyi bir tercih olabilir.

Eğer tercihiniz saç köpüğünden yanaysa köpüğü sıktıktan sonra topladığınız saçların üstünden tarak yardımıyla bir kez daha geçmeniz daha kusursuz bir görünüm yaratacaktır. Sıkı bir şekilde toplanan saçlarınızı olabildiğince dipten ve sıkı bir şekilde toka ile bağlayın.  Daha sonra ise saç süngerinizi saçınıza geçirin ve saç süngerinizi bir toka yardımıyla sabitleyin. Süngerinizi sabitledikten sonra saçınızı bir tarak yardımı ile krepe yapın kalan saçınızı sünger görünmeyecek şekilde ve tel tokalar yardımıyla güzelce sabitleyin. Güle güle kullanın.

Balerin topuz yapımı ResimleriYorum Yaz