Doğru Jean Pantolon Seçimi

Jeans

Jeans

1873′ te Jacob Davis ve Levi Stratuss( Levi’s kurucusu)  tarafından keşfedilen jean pantolonlar, 1950′ lerin başında -aslında kovboylar için dizayn edilmiş olsa da-  özellikle gençler tarafından tercih edilmeye başlanmıştır. Türkiye’ de ise 1940′ lardan sonra hayatımıza girmiştir. Hiç şüphesiz, haftada en az bir gün jean pantolon giyiyoruz; hatta her gün giyenler bile olabilir ve muhtemelen çoğumuzun dolabında birkaç parça jean pantolon bulunuyor. Peki, doğru jean pantolon seçimini nasıl yapmalıyız?

  • Eğer karnınız varsa; orta uzunlukta bir pantolon seçin. Kemere takmak istiyorsanız geniş olanları  ve biraz daha esnek olanları tercih edin. Bu sizi kuşak gibi saracak ve daha ince görünmenizi  sağlayacak. Günlük kullanım için boot cut  jean tercihi yapın.
Jean

Jeans

  • Eğer kum saati şeklinde bir vücudunuz varsa; sizi saracak bir pantolona ihtiyacınız olacak. İnce bele sahip olunan bu vücutlarda, bel bölgesinde hatlarınızı öne çıkartmanıza yardımcı olacak bir kemer, boşlukları dolduracak ve daha biçimli algılanmanızı sağlayacaktır.Düz kalçalara sahip olmak için en iyi seçim, skinny jean yerine konik yapıya sahip olanları tercih edin.Düşük bel kalem kesili bir pantolon vücudunuzun yapısına uygun olacaktır.
Jeans

Jeans

  • Eğer dar bir yapınız varsa; dizden aşağı genişleyen, ispanyol paçaya yakın bir pantolon tercih edebilirsiniz.
Jeans

Jeans

Yorum Yaz