Ünlülerin Kullandıkları Makyaj Malzemeleri

MAKYAJ MALZEMELERİ

Makyajın uygulanmasının deneyini yapmadan önce çalışılacak maddeleri bulmak gereklidir. Ve kullanışlı maddelerde en iyi makyajı yapmayı öğreninceye kadar, sizin en iyi meydana getireceklerinizi belirleyene kadar iyi çalışmanız lazımdır. Bu bir sürü makyaja ihtiyacınız var demek değildir. Başlangıçta küçük bir takım gerçekten ihtiyacınız olanları size sunabilir. Sonra eklenecek olan şeyler eklenebilir. Makyajda ihtiyaç duyacağınız araçlar makyaj malzemeleri bölümünde anlatılmıştır.

MAKYAJ TAKIMLARI

KİŞİSEL TAKIMLAR: Bunlar hemen hemen her zaman portatif olanlardır (Grup takımları, nereye ve nasıl kullanıldıklarına bağlı olabilir veya olmayabilir). Onların taşıyabildiğiniz bütün makyajlara yetecek kadar büyük yeri olmalıdır.

Takımların kullanışlı olmaları ve maddelerin kolayca bulunabilmeleri için bölüm veya bölünmüş odalara sahip olması lazımdır. Metal, plastik veya tahtadan yapılmasına rağmen bunlar kişisel tercihlerdir. Siz ne çeşit bir makyaj kabına sahipsiniz?

GRUP TAKIMLARI: Küçük bir grup takımı için (veya bir tane kullanışlı olanlardan) büyük bir takımı, dirseklerle birlikte kullanılabilir ve değerde aynı sorumlulukta olabilir. Aynı kutular örnek olarak kullanılmak için tasarlanır ve makyaj için uygun olabilir.

Eğer makyaj malzemelerini bir yerden bir yere götürmeye gerek yoksa, daha sonra ağaç, metal veya plastik kabinler küçük dizimlerle veya dolaplarda veya kâğıt gözleriyle daha kolay içine girilebilir. Çizimler veya sıralar etiketlenebilir ya da boya ve pudralar gösterilen yere konulur. Yüzeysel yer ve çizimlerle bir dişçinin çantası makyaj çantası için idealdir.

MAKYAJ PALETLERİ: Bir makyaj paleti kutusu, bu tam olarak bir makyaj takımı değildir. Renklerin numaralarını takip etmek gibi, sabit fonksiyonlar için de kullanılır. Renklerin farklı seçimleriyle birlikteki palet kutuları kullanışlıdır.

Veya makyaj boyalarıyla birlikte kendi düşüncenizi de katarak kendi paletinizi meydana çıkarabilirsiniz. Boyalar kendi orijinal kaplarından bir kutu ile çıkarılabilir, bir metal kaşıkta eritilip ve paletin farklı bölümlerine aktarılabilir.

Aynı zamanda pahalı olmayan bir karıştırma paleti de satın alabilirsiniz. Makyaj ile kullanmak için palet uygun bir kutuya doldurulabilir. Eğer kullanmak istediğiniz kutu palet için çok küçükse,bir makas alın ve paleti kutuya uydurana kadar paletin köşelerinden basitçe kesin.

TAKIM İÇİN MAKYAJ MALZEMELERİ: Ne çeşit bir makyaj kabının sizin gereksiniminizi karşılayacağını belirledikten sonra, içinde hangi malzemelerin olmasına karar vermeye ihtiyacınız olacaktır. En azından elbette bir tam takımı almayı tercih edeceksi nizdir. Evinizdeki kullanılmayan makyaj malzemelerini de kutunuza yerleştirin. Çünkü yeri gelince lazım olacaktır.

Kendi makyajınızı kendinizin yapmasının en önemli avantajı değişik yerlerde istediğiniz özellikleri birleştirebilirsiniz ve yararlı bulduklarınızı seçebilirsiniz. Eğer bunu yapmaya karar verdiyseniz ihtiyaçlarınıza uygun olan malzemeleri seçersiniz.

Ünlülerin Kullandıkları Makyaj Malzemeleri Resimleri
Ünlülerin Kullandıkları Makyaj Malzemeleri Resimleri
Ünlülerin Kullandıkları Makyaj Malzemeleri_1.jpgÜnlülerin Kullandıkları Makyaj Malzemeleri_0.jpgÜnlülerin Kullandıkları Makyaj Malzemeleri_5.jpgÜnlülerin Kullandıkları Makyaj Malzemeleri_3.jpgÜnlülerin Kullandıkları Makyaj Malzemeleri_4.jpgÜnlülerin Kullandıkları Makyaj Malzemeleri_2.jpg

Yorum Yaz