Meditasyonla nasıl zayıflanır?

Meditasyonla nasıl zayıflanır sorusuna şöyle bir dip not ekleyebiliriz; mesela spor da bir meditasyon yöntemidir. Derin düşünme hali denen meditasyon tam manası ile; kişinin sükunet, iç huzuru elde etmesi yanında değişik şuur düzeylerine erişmesini de sağlar. Zihni deneyimleme tekniği diyeceğimiz meditasyon tüm bu yöntemler ile zihin ve beden kontrolü sayesinde zayıflama konusunda da mucizeler yaratabilmekte.

Meditasyon sırasında ruhun temizlenmesi gibi vücudun da temizlenmesi mümkündür. Yine meditasyon ile elde edilen doğru nefes alıp verme vücut sistemlerimizi düzenlemekte ve vücutta ihtiyaç fazlası olan mesela yağ gibi kilo yapıcı maddelerin birikmesini engellemekte. Meditasyonla nasıl zayıflanır sorusuna nasıl meditasyon yapılır diyerek devam edelim. Meditasyon konusunda çıkmış sayısız kitaptan öğrenilebileceği gibi ülkemizde çok sayıda açılmış olan merkezlerden de meditasyon teknikleri öğrenilebilir.

Pratik bir meditasyon yöntemine örnek verecek olursak; özellikle toprak zemin tercih edilmelidir. En rahat oturma şekline gelinir, eller diz üstünde dışa açık şekilde rahat bir şekilde konur. İdeal pozisyonunuzu bulduğunuzu tamamen rahat, bağımsız, açık ve rahat hissediyor olmanızdan anlayabilirsiniz. 10-15 dakika ile yarım saat sürecek olan meditasyon günün değişik saatlerinde yapılabilir. Peki meditasyonla nasıl zayıflanır; sorusunu meditasyon sırasında zihne dolayısı ile de vücuda doğru emirlerin gönderilmesi diye özetleyebiliriz.

 

Yorum Yaz