Makyajda Allık Nasıl Kullanılır?

Makyajda allık kullanımı en son rötuş olarak kullanılmaktadır. Yıllardır makyaj yapan biri mutlaka kendi ten rengine gidecek olan allığın hangisi olduğunu belirlemiştir. Makyajda allık kullanımı birçok teknikle uygulanmaktadır. Yeni makyaja başlayan kişiler kendilerine uygun allık için seçim yapmak zorunda kalacaklardır. Allıklar toz şeklinde de olmaktadır. Ancak son zamanlarda kullanılan krem allıklarda oldukça gözdedir. Allık kullanırken mutlaka gülümsemeye önem vermek gerekir. Elmacık kemiklerin dışa doğru çıktığı bir gülümseme esnasında allığı elmacık kemiklerden başlayarak uygulamaya koyulmak gerekir.

Makyajda allık kullanımı teknikleri için kullanılacak olan fırçalar da çeşitlilik göstermektedir. En rahat fırça genellikle doğal bir görüntü kazandıran fırçalardır. Eğimli olan fırçalar bu iş için oldukça uygundur. Yüz şeklinize göre allık sürme çeşidinizi de değişkenlik gösterecektir. Eğer allıklarınızı oval bir yüze sürmek isterseniz bunları genellikle top şeklinde uygulamanız gerekecektir. Makyajda allık kullanımı gerçekleştirilirken en önemli uyarı aşırıya kaçılmaması yönünde olmalıdır. Makyajda aşırıya kaçmak doğallığı dışarı itecektir.

Makyajda allık kullanımı, eğer fazla uygulandı ise bunun için pratik bir çözüm bulunuyor. Fazlalıkları pudra yardımı ile almanız mümkündür. Allık renklerine değinecek olursak, mat allıklar yüzün daha doğal görünmesini sağlar. Işıltılı bir görünüm sağlamak istiyorsanız, bu da mutlaka elmacık kemiklerin olduğu yere uygulanmalıdır. Uzun yüzlü bir bayansanız, size uygun olan allık sürme tekniği genellikle elmacık kemiklerden şakaklara doğru ilerleyen modeldir.

 

Yorum Yaz