Kaş Nasıl Boyanır?

Kaşların boyanması konusunda birden fazla bilgi ve öneri karşımıza çıkıyor. Saçlarda ki renk değişimi ve renklerde ki seçenek çokluğu, kaşları boyamaya ve saç rengi ile uyumlu görünmeye sevk etmiş durumda. Kaş boyalarında ki renk seçeneği, saç boyalarında ki renkler kadar çok olmadığı için kaşlarına renk vermek isteyen kullanıcılar koyu saç rengine koyu renk kaş boyası, açık saç rengine açık renk kaş boyası kullanmayı tercih etse de renk uyumu yüzde yüz olmuyor.

Bu sebeple çok fazla sayıda insan saçlarını boyadıkları boya ve renk ile kaşlarını boyamayı ve saçları ile uyumlu görünen kaşlar yaratmayı seçiyor. Bilindiği üzere saç boyalarında yoğun zararlı kimyasal bileşenler bulunmakta ve bu bileşenlerin kaşlar üzerinde ne tür olumsuz etkiler yaratacağı ya da bırakacağı çokta netlik kazanmamış konulardan.

Kaş boyasıüreticileri bu konuda ki hassasiyeti geçte olsa fark etmiş ve kozmetik sektörünün önde gelen isimleri “kaş nasıl boyanır?” sorusuna, bilimsel ve saç boyalarına kıyasla daha az zarar veren ve belki hiç zarar vermeden kaşın boyanmasını sağlayan kaş kalemleri üretmiştir. Koyu renk saçlar için; siyah ve mavi siyah, açık renk saçlar için; koyu sarı ve kahverengi tonlarda kaş kalemlerini piyasaya sürerek, insanlar daha az ve hatta hiç zarar görmeden saç renklerine eşlik edecek kaşlara sahip olmalarına şans vermiştir. Kaşın boyanmasında kullanılan kaş kalemleri kullanım açısından oldukça rahat ve temizliği de bir o kadar kolay. Uygulama öncesinde dikkat edilmesi gereken en önemli detay ise, kaşların boyanmadan önce taranarak aralarda boşluk oluşmasının önüne geçmek.

 

Yorum Yaz