İlişkiniz Ne Kadar Ciddi?

İlişkiniz ne kadar ciddi? Ciddi bir ilişki mi yaşıyorsunuz, yoksa bu ciddilikten emin değil misiniz? Ya da ciddi olmanın anlamı size göre nedir?  Bir ilişkinin gidiş yönünü belirleyenin kadın veya erkek olduğunu özellikle belirtmek her ne kadar uzmanlar ve çevre tarafından sürekli konuşulan bir konu olsa da bence bu durum aslında görüldüğü gibi değildir. Yani bir ilişkinin tüm ipleri erkeğin elinde ise kadın o ilişki de hiç söz sahibi değil midir? Bunun mümkün olmadığı kanısındayım.

Ciddi bir ilişkiniz olduğunu düşünüyorsanız, sizin partnerinize verdiğiniz enerji ile onun enerjisinin size geri dönüşü bu ciddiyeti yansıtıyor demektir, ciddi bir ilişki yaşamak, tek taş yüzük sahibi olmak veya bayan arkadaşınızın size hediye ettiği pahalı bir kol saati ile ölçülmez. İlişkinizin ciddiyeti, şu seçeneklerde saklıdır.

 İlişkinizin ne kadar ciddi olduğunu bilmek istiyorsanız, kendinize sormanız gereken sorular vardır; mesela sabah uyandığınız da sevgilinizi yanınızda görmek size huzur mu verir korku mu? Kız arkadaşınızın bir kaza geçirmesi durumunda güzelliğinde veya fiziki şartlarından mahrum kalması durumunda sevginiz hemen acıma duygusuna dönüşür mü?

Hayat her ne şart sunarsa sunsun siz sevgilinizin elinden tutmaya devam eder misiniz? Sevgilinizin ailesinin sizin için önemi, oldukça fazla mı, eğer tüm cevaplarınızın sonunda düşünme payınız varsa ilişkiniz gözden geçirmelisiniz.

 

Yorum Yaz