Hızlı Kilo Vermenin Yolları

Hızlı kilo vermek için hızın zamansal olarak tanımını ve bu zaman zarfında kaybedilecek kiloyu netleştirmekte fayda var. Uzmanların görüşüne göre haftada birkaç kilo vermenin en ideali olduğunu söyleyebiliriz. Geniş zamana yayılan diyetlerin verilen kilonun geri alınmaması adına da avantajlı olduğu bir gerçek. Ancak zayıflamanın yolları alt başlığı oluşturup bu yolların takibinde ısrarcı olursanız zaten kilo sorununuzun olmayacağını da hatırlatalım.

Zayıf ve fit olmak için her şeyden önce aktif bir yaşam tarzını benimsemelisiniz. Bu yüzden yaşınıza ve kapasitenize en uygun sporu mutlaka hayatınıza alın. Lifli besinler her zaman ilk seçeneğiniz olmalı. Ölü yani işlenmiş ve yapay besinler yerine canlı besinler tüketmeye özen gösterin.

Örneğin sebze ve meyveler ile beyaz et doğru bir tercihtir. Yağ, tuz ve un gibi gıdalardan olabildiğince uzak durmak, yeterince su tüketmek, şekeri hayatımızdan çıkarmak ve yeşil çay ile makul seviyede kahve tüketmek de kilo vermenize yardımcı olacak seçimlerden birkaçıdır.

 

Yorum Yaz