Fondöten lekesi Çıkarmanın Püf Noktaları

Bir makyaj temizleme mendil ve ya bir ıslak mendil iş görüyor. Makyaj malzemeleri her zaman kullanım yaptığımız bir şeydir ama bazen bir malzemenin lekesi de oldukça berbat bir şeydir. Kıyafetlerde, koltuk ve benzeri yerlerde, eşyalarda ıslak mendil ve ya ıslak bir bez kullanmak daha da kötü yapabiliyor. Gerek toz olsun gerek ise de likit olsun fondöten değdiği yerde leke bırakabiliyor. Zaten yüzümüzde de oldukça etkileyici bir madde olduğu için kapatmak görevi ile kullanmıyor muyuz? Önemli olan fondöten lekesi nasıl çıkar bunu bilmek. Gelin sizin ile fondöten lekesi hakkında konuşalım.

Lekenin bulaştığı yere önce bir hızlı yıkama yapmak gibi bir seçenek uygulayabilirsiniz. Daha sonra bu ön yıkama sonrası çamaşır makinesine atabilirsiniz.  Likit fondöten toz olanlara göre biraz daha farklı özelliklere sahiptir. Onların içerisinde yağda bulunduğu için öncelikle dökülen yerden yağını kırmak gerekir.

Peki, bunu yaparken nasıl bir yöntem uygulanabilir. Yine temizlik denilince akla gelen deterjanlardan olan bulaşık deterjanı bu konuda yardım sağlayabilir bize. Önce leke çıksın diye yağını alırsınız bulaşık deterjanı ile sonra da yağını kırdığınız için yıkama işlemine geçebilirsiniz.

Lekenin olduğu yeri bölgesel olarak ve yahut da tamamı ile çamaşır suyu ile bekletmek bazen sonuç veriyor. Makyajınızı çıkardığınız temizleyici ürün ile ve ya tonik ile de deneyebilirsiniz. Bu da sık sık başvurulan makyaj malzemesinin lekesini çıkartma yöntemlerindendir. Alacağınız bir leke çıkarıcı ile belki bir çare bulmuş olursunuz.

Baktınız çıkmıyor daha etkili bir deterjanın dökülen yere ve ya dökülen ürüne zarar vermeyenlerini bulunuz. Sıcak su da bekletmek çok eski ve klasik bir gelenektir ama faydası olabilir belki. Lekenin miktarına ve döküldüğü yere göre bakarak bir çözüm önerisi bulabilirsiniz. İnternetten de bu konuda araştırıp bir şeyler bulabilirsiniz. Lekeleri kafanıza takmayın illa ki çıkacaktır.

 

Yorum Yaz