Cilt Bakımında 3 Temel Faktör

Göz kremleri

Göz kremleri genellikle yüzde kullanılanlardan daha hafif bir yapıya sahiptir ve göz çevresinin hassas dokusunu zedelememek için özel olarak üretilmişlerdir. Buna rağmen, parfüm, emülgatör ve yumuşatıcılar, sıkça görüldüğü üzere aşırı hassas göz çevresinde duyarlığa neden olabilirler.

Gündüz bakımı için UV koruyuculu ve antioksidan içeren bir ürünü tercih etmelisiniz. Bunu gözlerinizin altına ve göz çukuru ve kaşların çizgisi boyunca uygulamalısınız. Deri ısısı kremin gereken bölgelere taşınmasına yardımcı olacaktır. Ürünü gözlerinizin çok yakınında kullanmamaya özen gösterin. Eğer gözyaşı kanalına temas ederse mukoza zarınızı tahriş edebilir ve şişkinliğe neden olabilir.

Serumlar

Günümüzde serumlar genellikle kuvvetli bir kokteylden oluşur ama içerikleri hafif ve yaşlanmaya karşı etkilidir. Bazıları günlük kullanım için üretilmiştir, diğerleriyse cildinizin yeni hücre üretimine gereksinim duyduğu veya cildinizde çabucak ışıltı istediğiniz zamanlarda kullanılır. Genellikle nemlendiricinin altına sürülürler ve piyasada pek çok markanın rağbet gören ürünlerini bulmak mümkündür.

Gözeneklerinizin büyüklüğü

Ne yazık ki gözeneklerinizin boyutlarını belirleyen faktörlerin çoğu kontrolünüz dışındadır.

Genetik. Temiz, tıkanık olmayan bir gözeneğin çapı kalıtımla belirlenir.
İklim ve mevsim. Sebum, sıcak ye nemli havada daha akışkan hale gelir. Bu yüzden ilk aylarında genişlediğini kış aylarında?çla küçüldüğünü! fark edersiniz.

Hormona! salgılar. Gözenekler, Ergenlikte ve hamilelikte yağ üretimini arttıran hormonlar yüzünden genişleyebilir.
Yaş. Cildiniz esnekliğini kaybettiğinde^gözenekler gevşer ve daha geniş görünür.

Güneş ışığı. UV ışınları da gözenekleri genişlettiği bilinen faktörlerden biridirgüneşten uzak durmak için
neden daha!

Yorum Yaz