Yeni Trend Slashing

“Aynı anda çok iş yapıyorum. Esas mesleğim, eğitimini aldığım avukatlık. Oğlum doğduktan sonra yoğun tempoda avukatlık yapmak istemedim. Seyahatperest.com isimli bir seyahat blog’um var, ayrıca birçok dergide seyahot yazıları yazıyorum. Milliyet Gozetesi Cumartesi ekinde anne&çocuk köşesi yazarıyım. Çocuklar İçin atölyeler paylaştığımız sehrincocukhall.com isimli silenin kurucusuyum. Anne&çocuk dergilerinde yazıyorum. ‘Kemal’in londra Günlüğü’ isimli bir çocuk kitabım var; bir çocuğun gözünden Londra’yı anlatıyor. Şu sıra tüm bu işlerin yanında yeni çıkacak ikinci çocuk kitabımın üzerinde çalışıyorum.

Her günüm, her saatim planlı. Ajandayla yaşıyorum Web sitesi için araştırdığım bir konu blog’a da girebiliyor, haber de olabiliyor. Ya da kitaba ilham veriyor. Ben çok sesli bir yaşam sürmekten mutluyum. Aksi, sanıyorum sıkıcı gelirdi işlerden biri yürümez yapabileceğiniz alternatiflerin bulunması çoklu kariyerin en büyük avantajlarından. Yumurtaları tek sepete toplamıyorsunuz.”

Yeni Trend Slashing Resim Galerisi

Sonraki Yeni Trend Slashing Resmi İçin Resmin Üzerine Tıklayın.


Herkesin her şeyi yapabildiği, insanların kolayca yazar, oyuncu, şarkıcı, model ve “ünlü” olduğu, sosval medya akipçi sayısının eğitim ve bilginin gücünü katladığı, kısaca unvanların çok kolay dağıtıldığı günümüzde “slashing” fenomeninin bu derece patlamasına şaşmamak gerek. Unvanını hak etmeyen, içi boş “slasher”lara dikkat!

Fransız Sosyolog Jean Vıard, “slasher”lan çok yönlü ve multifonksiyonel akıllı telefonlara benzetirken, bu olgunun kişiye kesinlikle özgürlük kattığının altını çiziyor: “İnsanlar tek işe, tek düşünce alanına, hatta tek patrona bağlı kalmak istemiyor olumlu etkiliyor. Bu da motive edici. Çok iş yapan kişinin yarattıklarına dışarıdan bir gözle, objektif bakış açısıyla yakdem insanın kendini aşma, yetenek ve sahip olduklarma bir yenisini ekleme tutkusuyla da açıklanabilir elbette “slashing” fenomeni. Yalnız siz siz olun aşırı “slashing” yaparken “elash” (patlama) olmayın!

Yorum Yaz