Yeni Sezon Stil Tavsiyeleri

Moda dünyası öyle hızlı bir döngü içinde ki artık bazı parçaların kalıcılığı ne kadar kişiselleştirilebildikleriyle bağlantılı. Ve bu bir tekerleme değil!

Sezon başında binlerce lira ya da avro ödeyerek satın aldığınız tasarımcı parçaların birkaç ay içinde “eskimesi” tadı damağınızda an bir yemek hissiyatı yaratmıyor mu? Moda dünyası bu duruma şöyle çözüm getirdi: kişiselleştirin! Böylece zamansız ve sadece size ait, dolayısıyla modası hiç geçmeyecek parçalara sahip olacaksınız. Teşekkürler Gucci, teşekkürler Miu Miu ve diğerleri…

Sanatla uğraşanların moda insanlarından daha iyi giyindikleri ve gerçekten stil sahibi oldukları konuşuluyor bugünlerde. Galerist Lucy Chadwick, kişisel stiliyle sokakların en dikkat çeken isimlerinden.

Kişisel stilin ve tavır sahibi olmanın belli bir “it” parçaya sahip olmaktan daha çok “para” ettiği bir dönemdeyiz ne de olsa. Birkaç yıldır sıkı takipte olduğum galerist Lucy Chadwick de bu nitelemeye fazlasıyla uyuyor. Onu ve stilini kayda değer yapan kesinlikle karakterli duruşu. Oxford Üniversitesi’nde sanat eğitimi aldıktan sonra Tate Modern’de çalışır, ardından erkek arkadaşı (şu anda kocası), saç tasarımcısı Duffy (Miu Miu, Dior gibi kampanyalara da el atan) için New York’a taşınır ve Gavin Brown sanat galerisinin başına geçer. Vintage Levi’s parçalar, i çokça Celine tasarımları, optik pilot gözlükleri ■ ve Converse’lerle dolu maskülen bir gardırobu var. Terzi elinden çıkmış gibi duran kıyafetleri eklektik aksesuarlarla birleştiriyor. Doku, renk ve bunların kombinasyonları üzerine eğitim alan birinin söz konusu stilken bu kadar yerinde tercihler yapması tesadüf mü sizce? Hiç sanmıyorum. Lucy Chadwick, peşindeyiz!

Yeni Sezon Stil Tavsiyeleri Resimleri
Yeni Sezon Stil Tavsiyeleri_18.jpg

Yeni Sezon Stil Tavsiyeleri_58.jpg

Yeni Sezon Stil Tavsiyeleri_44.jpgYeni Sezon Stil Tavsiyeleri_72.jpg

Yeni Sezon Stil Tavsiyeleri_64.jpg

Yeni Sezon Stil Tavsiyeleri_42.jpg

Yeni Sezon Stil Tavsiyeleri_63.jpg

Yeni Sezon Stil Tavsiyeleri_23.jpgYeni Sezon Stil Tavsiyeleri_21.jpg

Yeni Sezon Stil Tavsiyeleri_11.jpg

Yorum Yaz