Yeni Sezon Kış Makyajı Trendleri

Simli ya da kalın kaşlar, abartılı saç aksesuarları ve cesurca siyaha yakın boyanan dudaklar… Bu sezon güzelliğimizin alt egosu ortaya çıkıyor!

Güçlü Dudaklar

Tamam, kırmızı ruju çok seviyoruz ancak biraz kendimizi zorlamanın zamanı geldi. Dior ya da Marni podyumlarında gördüğümüz siyaha yakın bordo dudaklar artık günlük hayatımızda. Mat rujlar bu tonların kullanımı için kurtarıcı çünkü parlak dokulara göre daha sportif ve günlük duruyorlar. Dişlerinizi daha beyaz göstermek istiyorsanız, tercihinizi mor ya da kırmızı alt tonlara sahip siyahlardan yana kullanmalısınız. Kahverengiye dönen renkler dişlerinizi daha sarı gösterecektir. Rodarte’nin makeup artisti James Kaliardos, koyu renklerin dudakları olduklarından daha küçük gösterme riski konusunda bizi uyarıyor. Bu yüzden rujunuzla aynı renge sahip bir kalemle dudaklarınızın çizgisinin biraz dışından geçerek onları daha büyük göstermeniz gerektiğini söylüyor.

Bu sezondan bir şey öğrenmemiz gerekiyorsa o da, saçımıza süslü aksesuarlar takmak için 13 yaşında olmamızın gerekmediğidir. Erdem’deki gibi ‘hanım hanımcık’ detaylar deneyebilirsiniz. 30’lu yılların topuzlarına broş takabilirsiniz. Mücevher kutunuzda yaptığınız küçük bir keşif sırasında pırıltılı bir şeyler seçin. Topuzunuzun içine ya da atkuyrugunuzun yanına bu aksesuarı iliştirin. Redken’in küresel kreatif direktörü Guido Palau, saçınızın bu aksesuarları tutabilecek bir dokuda olmasına dikkat etmeniz gerektiğini söylüyor. Aksi takdirde bu aksesuarların saçınızdan kaymaları yüksek bir ihtimal.

Bu sezonda gözler, David Bowie’nin parlak zekâsına gönderme yapar nitelikte’._ Cesaretinize göre gözlerinize daha az ya da daha çok sim sürebilirsiniz. Eger yeteri kadar cesur hissediyorsanız, Burberry’deki gibi, gözlerinizden elmacık kemiklerinize doğru akan pırıltıları denemelisiniz. Burberry’nin sanat danışmanı Wendy Rowe “Çok sıkıcı gözükmemesi için farklı boyutlarda simleri bir arada kullanın” diyor. Bu sizin için çok mu fazla oldu? O hâlde Giambattiste Valli’deki kaşları denemek isteyebilirsiniz. Bu görünüm, pırıltı kullanmanın günlük bir yolu!

Yeni Sezon Kış Makyajı Trendleri Resimleri
yeni-sezon-makyaj-ve-sac-trendleri10.jpgaltuzarra-makyaj-yapilislari-2014-2015-sonbahar-kis-yeni-sezon-trend-isiltili-goz-makyaji-glr.jpggucci-makyaj-yapilislari-2014-2015-sonbahar-kis-yeni-sezon-trend-takma-kirpik-twiggy-glr.jpg2012-kis-makyaji.jpg2015-sonbahar-makyaj-modasi.jpgPortakal-Rengi-Allik-ve-Ru-Uygulamalari.jpgeyeliner.jpgcropped_content_yeni-sezonda-etkisi-altina-alan-makyaj-trendleri_Sl616G602r0xf06.jpgBilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında ...

Yorum Yaz