Vücut Tipinize Göre Nasıl Giyinirsiniz: Şık Giyim Rehberi

Hangi renkler ve stiller şeklinizi güzelleştirir? Stilinizden ödün vermeden vücut tipinize göre nasıl giyinebilirsiniz? Her vücut tipini inceleyerek kıyafetlerinizin size nasıl uygun hale geleceğine dair ipuçları veren bu kılavuzla öğrenmeye hazır olun.

Vücut Tipiniz Nedir?

Vücut tipinizin ne olduğunu bilmiyorsanız endişelenmenize gerek yok. Testimizi çözerek öğrenebilirsiniz! Bu test, vücut tipinize en uygun giysi türünü belirlemenize yardımcı olacaktır. Her giysinin her vücut tipine uygun olmayacağını unutmayın, bu nedenle deneyip sizin için en iyi olanı bulduğunuzdan emin olun.

Üç ana vücut tipi vardır: ektomorflar, endomorflar ve mezomorflar. Ektomorflar en hafif olanıdır ve ince bir çerçeveye sahip olma eğilimindedir. Üzerine oturan ama aynı zamanda nefes alabilen giysilerde iyi görünürler. Endomorfların boyları ve şekillerine göre normal bir ağırlıkları vardır, ancak diğer insanlardan daha fazla kasları vardır. Bu, vücutlarına daha yakın dikilmiş giysiler içinde iyi görünmelerini sağlar. Mezomorflar en çeşitli vücut tipidir ve herhangi bir giyim tarzında güzel görünebilir. Bununla birlikte, tipik olarak daha kalın bir yapıya sahiptirler ve iyi oturan ama aynı zamanda hareket alanı sağlayan giysilere ihtiyaç duyarlar.

İşte vücut tipinize göre giyinmek için bazı ipuçları:

-Ectomorphs: Üzerine oturan ama aynı zamanda nefes alabilen giysiler deneyin. Etek veya pantolon gibi parçalarla başlayın ve üzerinize nasıl oturduklarına bakın. Dışarı çıkıp yeni bir gardırop almanıza gerek yok. Bir parça çok küçük veya sıkıysa, daha rahat hale getirmek için kesin. Ancak bir şeyi denemeden önce üzerinize tam olarak oturacağından emin değilseniz, o zaman kişiye özel yaptırın.

-Endomorflar: Üzerine oturan ama aynı zamanda nefes alabilen giysiler deneyin. Etek veya pantolon gibi parçalarla başlayın ve üzerinize nasıl oturduklarına bakın. Dışarı çıkıp yeni bir gardırop almanıza gerek yok. Bir parça çok küçük veya sıkıysa, daha rahat hale getirmek için kesin. Ancak bir şeyi denemeden önce üzerinize tam oturacağından emin değilseniz, o zaman kişiye özel yaptırın.

Vücut Tipinize Göre Nasıl Giyinirsiniz: Şık Giyim Rehberi ResimleriVücut Tipinizi Nasıl Tanırsınız

Vücut tipiniz için doğru kıyafeti bulmanıza yardımcı olacak birkaç genel ipucu var.

Minyonsanız, kıvrımlarınızı gizleyen bedene oturan giysiler seçin. Kum saati figürüne sahip kadınlar için, vücudu vurgulayan dar giysilerden kaçının. Bunun yerine, vücudunuzun üzerinde akacak ve sarkacak gevşek oturan katmanlar arayın.

Daha ağırsanız, açık renklerde ve kumaşlarda ürünler seçmeyi düşünün. Bu, kütlenizi gizlemenize ve genel olarak daha ince görünmenize yardımcı olacaktır.

Son olarak, çok çeşitli vücut tipleriniz varsa, size en çok neyin yakıştığını görmek için farklı kıyafet türlerini karıştırıp eşleştirmeniz önemlidir. Örneğin, üstü dökümlü olan bedene oturan bir pantolon giyin veya tam tersi. Bu şekilde, hem vücut hatlarınızı güzelleştiren hem de size nefes alma alanı sağlayan parçalar bulabilirsiniz.

vucut tipinize gore nasil giyinirsiniz sik giyim rehberi 6

Giyim Temelleri

Vücut tipinize göre giyinme söz konusu olduğunda akılda tutulması gereken birkaç önemli nokta vardır. Hangi vücut şekline sahip olursanız olun, üzerinizde diğerlerinden daha iyi duracak bazı giysiler vardır. Bu kılavuz, vücut tipiniz için doğru kıyafetleri seçmenize ve en iyi şekilde göründüğünüzden emin olmanıza yardımcı olacaktır.

Zayıfsanız, hafif ve havadar öğelere odaklanmak isteyeceksiniz. Çok fazla katmana ihtiyacınız yok ve dökümlü bir kumaşa sahip her şey işe yarayacaktır. Dizin hemen altına kadar gelen etekleri veya yüksek yakalı üstleri deneyin. Daha düzgün vücutluysanız, belli olan öğelere odaklanmak isteyeceksiniz. Etekler kalçaya takılmalı ve dışa doğru sarkmalı, üstler ise göğüs çevresine takılmalı ancak ortada biraz boşluk bırakılmalıdır. İyi bir kural, en küçük ve en büyük bedeninizin ortasında kalan bir öğeyi hedeflemektir.

Hangi bedeni alacağınızdan emin değilseniz, ölçülerinizi (inç olarak) dikkate alın. Örneğin, boyunuz 1.75 ve 125 kiloysanız, Small ve Medium bedenler arasında bir ürün satın alın. Pantolon veya etek için alışveriş yaparken, seçim yapmadan önce birkaç farklı stil deneyin. rahat eder.Evinizin her yerine giyin, giyerken nasıl göründüğünü görün.Pantolon ve etek alırken daha iyi oturması için beli lastikli olanlardan almayı düşünün. esnemezler, bir süre sonra çok rahatsız olurlar. Ayrıca giysinin iç kısmında cepli veya poşetli şeyler almayı düşünün. sabah giyinirken zaman kazanın.

vucut tipinize gore nasil giyinirsiniz sik giyim rehberi 8

Her Vücut Tipi İçin Giyim İpuçları

Vücut tipinize göre giyinmenin herkese uyan tek bir yanıtı yoktur, ancak bu yönergeleri izlemek, en iyi şekilde görünmenize ve hissetmenize yardımcı olabilir.

Göğüs: Göğsünüzü çok sıkı veya daraltmadan destekleyen bedene oturan gömlekler ve üstler giyin. Cinching bantları veya kayışları da yardımcı olabilir.

 

Yorum Yaz