Vücuda Göre Abiye Nasıl Seçilir? – Abiye Seçerken Yapılan Hatalar

Vücuda Göre Abiye Nasıl Seçilir? – Abiye Seçerken Yapılan Hatalar

Sizlere bugün çok zorlandığınızı bildiğim bir konu ile geldim. Konumuz iyi bir abiye seçmek ve abiye de yapılan yanlışlar. Şimdi ben abiye seçimini 4 başlıkta topluyorum. Biraz hızlı hızlı ilerleyeceğiz. Mutlaka kenara not alın size tarif ettiğim noktaları not alın çünkü çok karışık olabilir. Şimdi 4 başlıkta topluyoruz.

Birincisi yaşa göre

İkincisi vücuda göre

Üçüncüsü ten rengine göre

Dördüncü gideceğiniz yere göre Yaşa göre.

Küçük yaşlardaysanız. Mutlaka yaşımızı giymeye çalışın. Daha büyük giymeye çalışmayın. Çünkü fotoğraflara baktığınızda ya ben ne yapmışım, ne bu böyle küçük büyümüş de küçülmüş gibi gelmişim diyeceksiniz. Bu yüzden bu tip şeylerden uzak durmanız için işte böyle yüksek topuklardan uzak durun. Kadife gibi saten gibi yaşı büyük gösterecek kumaşlardan uzak durun taşlar, tuşlardan uzak durun, yaş arttıracak tonlardan da renk tonlarından uzak durun. Parlak renkler kullanabilirsin.

Vücuda Göre Abiye Nasıl Seçilir? – Abiye Seçerken Yapılan Hatalar ResimleriEğer ki yaşımız büyükse de yaşınızı göstermekten korkmayın. Çünkü bu hayatta en önemli şey tecrübe ve stiller, tecrübe, saygınlık kazandırır.

Bu yüzden burayı terk etmeye çalışıyoruz. Eğer yaşından küçük göstermeye çalışırsanız bu saydığımızdan kaybettirebilir, neler yapabilirsiniz? Saten kadife gibi kumaşları siz artık kullanabilirsiniz. Taşlar tuşlar payetler kullanabilirsiniz, böyle ipek gibi kumaşlardan uzak durun. Bunlar yaşı küçük olanlar için yani böyle türler uçuk elbiseler birazcık daha yaşı küçük olanlarda daha iyi olacaktır. Sizler krepler gibi krep elbiseler gibi şeyler tercih edebilirsiniz. Bunlar sizin yaşınıza daha iyi olacaktır ve artık siz şarap renkleri, yeşil gibi renkler, ördek başı yeşili gibi renkler, zümrüt yeşili kullanabilirsiniz.

2. Vücut şekline göre ben size burada elma armut gibi şeyler anlatmayacağım. Bunların da önemli olduğunu düşünüyorum ama bir stil danışmanı olarak her zaman önem verdiğim şey şu ve burada işimiz çok fazla size şöyle tüyolar vereceğim, en sevdiğiniz yeri ön plana çıkacak ve en sevgiliye arka planı olacak. En sevdiğiniz yeriniz neresi? Omuzlar mı straplez giy. Bel mi, Mesela danteller, kataloglar veya belinize oturabilecek orada desteği olan şeyler tercih edebilirsiniz, belinize dikkati çekecektir.

Benim yüzüm ön planda olsun diyorsanız da yüzünüze dikkati çekecek şeyler tercih edebilirsiniz. Mesela neler saçlarınızı sıkı toplarsanız büyük küpeler tercih ederek yüzde dikkat çekebilirsiniz. Basenlerimize dikkat çekmek istiyorsanız ve basili seviyorsanız da balık gibi formlar tercih edebilirsiniz. Kalınsa ve bunu göstermek istemiyorsanız daha alsam gibi elbiseler tercih etmelisiniz ki kapatabilirsiniz.

Kolları kalın olan, aynı zamanda bacaklarınız kalınsa da ince uzun bir süreç yaratmak için yırtmaçlı bir elbise tercih edebilirsiniz. Bu ince uzun, dikey bir vizyon yarattığı için daha ince uzun bacaklara sahip olmanızı sağlarlar. Eğer ki bacaklarıma güveniyorum, ben tersine kısa mini elbiseler tercih edicem derseniz şayet nasıl elbiseler giyerek her bedene uyarız bize öyle bir elbise önerir misiniz bakalım derseniz kalın askılı V yakalı ve belinize iyi oturabilecek a form elbiseler tercih edebilirsiniz.

Bu tip elbiseler her tip için çok güzel ya da çok iyi gösterecektir.

Ten renginize göre nasıl seçmelisiniz?

Üçüncü maddemiz eğer ki açık tenli iseniz açık tonlardan uzak durun. Sarı gibi turuncu gibi güneş renklerinden uzak durmaya çalışın. Bunlar sizi olabildiğince geri plana atacaktır. Olabildiğince koyu renklere başvurabilirsiniz parlak renklere başvurabilirsiniz. Ten koyu renk ise de yine parlak renkler, pastel tonlar giymenizi öneririm. Koyu renkler de size geri plana atacaktır.

Dördüncü ve en önemlisi aslında gittiğiniz yere göre, yani aslında iki başlıkta topluyoruz. Gittiğimiz yere göre kategorisine birinci başlığımız kapalı salonlar yani böyle düğün salonları gibi balo salonları gibi, ya da saraylar gibi yerler, ikincisi ise böyle plaj gibi kır düğünü gibi ve havuz başı gibi yerler. Bu tip iki tane aslında başlığımız mevcut ve buna göre giyilen şeyler aslında bambaşka. Mesela kapalı bir yere gidiyorsanız krep, gibi işte dantel gibi şeyler kullanabilirsiniz ve olabildiğince vücudunuza oturan şeyler tercih etmeli.

Biraz da böyle kalın tafta gibi şeyler tercih edebilirsiniz. Kalıplar kumaşlar ve vücudunuzu böyle sıkı sarılacak kumaşlar ve kalıplar tercih etmelisiniz. Bunlar kapalı alanlar için uygundur ve koyu renkler kapalı alanlarda daha iyi duracaktır. Eğer ki açık alana gidiyorsanız, uçuk etekler, fonlar kullanabilirsiniz, daha açık tonlarda kullanabilirsiniz. Artık bunu biliyorsunuz. Eğer toprak içeren bir yere gidiyorsanız mutlaka, mutlaka sandalet gibi şeyler tercih etmelisiniz. Bugün anlatacaklarım bu kadar umarım yardımcı olabilir.

Yorum Yaz