VİŞNELİ VE RICOTTALI BAKLAVA RULOLARI

HAZIRLAMA SÜRESİ: 45 DAKİKA. TOPLAM SÜRE: ISAAT5 DAKİKA. 6 KİŞİLİK

ISO gr tereyağı 220 gr çekirdeksiz bütün vişne

2 tatlı kaşığı pudra şekeri 120 gr ricotta

1 limon kabuğu, ince rendelenmiş 46 yaprak baklava hamuru ÜZERİ İÇİN:

Pudra şekeri

1 Fırını 190 dereceye ayarlayın.

2 Tereyağını bir sos tavasında erittikten sonra ılınması için kenarda dinlendirin.

5 Vişneleri tavaya alın, bir yemek kaşığı pudra şekerini ekleyin. Hafifçe yumuşayıncaya dek, aralarda karıştırarak yaklaşık beş dakika orta ateşte pişirin.

4 Fazla suyunu atmak için süzgece aktarın ve soğumalarını bekleyin. 5 Ricotta’yı bir kaseye koyun, kalan bir tatlı kaşığı pudra şekerini ve limon kabuğunu ilave edin. Çatalla ezerek tüm malzemeyi karıştırın.

6 Baklava hamurlarını üst üste yerleştirin ve uzunlamasına ortadan ikiye ayırın. Her parçayı önce üç eşit parçaya, ardından ortadan ikiye bölün. Sonucunda geniş kareler elde edeceksiniz. Kurumamaları için üzerlerini temiz bir mutfak bezi ile kapatın. 7 Bir baklava hamurunun üzerine ince bir kat tereyağı sürün, üzerine bir kat hamur ekleyin. O hamuru da yağlayın ve aynı işlemi tekrar edin. 8 Üç kat yağlanmış hamur elde ettiğinizde, hamurun bir tarafına yarım tatlı kaşığı ricottalı karışımı uzunlamasına sürün. Üzerine üçdört adet vişneyi yanyana dizin. 9 Harçlı kısımdan başlayıp yanlarını da kapatarak rulo haline getirin ve yağlı kağıt serilmiş bir tepsiye dizin. 10 Geri kalan 17 ruloyu da aynı şekilde hazırlayın ve üzerleri altın rengi olana dek, yaklaşık 1820 dakika fırınlayın. 11 llındndıktan sonra bolca pudra şekeri serpip hemen servis edin.

VİŞNELİ VE RICOTTALI BAKLAVA RULOLARI Photo Gallery
VİŞNELİ VE RICOTTALI BAKLAVA RULOLARI_8.jpg

Yorum Yaz