Üniversite Öğrencilerine Hayat Kurtaracak Tavsiyeler

Tüm gün kankalarınlasın

Tüm yazı farklı mekanlarda geçiren arkadaşlarınla buluşma vakti. Ayrılık sona erdiğine göre dokuz ay boyunca haftanın beş günü onlarla berabersin. Ders araları, okul sonrası hatta hafta sonları… Artık yalnız takılmana gerek yok!

Yeni bilgiler öğreniyorsun

Okulda öğrendiğin bilgileri başka hiçbir yerde öğrenemezsin. Öğretmenlerin tüm gün boyunca sana yeni bilgiler öğretiyor. Üstüne üstlük bu sayede kültür seviyeni de yükseltebiliyorsun, farklı konular hakkında fikir sahibi oluyorsun!

Harçlık biriktir

Ailenden aldığın harçlıkları biriktirmek için güzel bir fırsat. Çünkü okulda olduğun zamanlarda sadece öğle yemeği için para harcaman gerekiyor. Böylece elinde kalan parayla istediğin gibi alışveriş yapabilirsin. Tabii bayramlar da senin için güzel bir avantaj! “Sen öğrencisin” diyerek cebine para sıkıştıran teyzelerden ve amcalardan bol bol para toplayabilirsin :]

Yeni arkadaşlar edinebilirsin

Okuluna yeni öğrenciler geldiyse onlara selam vermekten çekinme. Belki de bu sayede çok iyi anlaşabileceğin yeni arkadaşlar edinebilirsin. Okul değiştirmek de başlarda kötü görünebilir ama birçok yepyeni insan tanıyacağını unutma!

İndirimlerden faydalanabilirsiniz

Öğrenci olduğun sürece yolculuklarını çok daha ucuza yapabilirsin. Minibüsler daha az para alıyor, öğrenci kartına yüklediğin miktar uzun bir süre idare ediyor. Üstelik sinema, tiyatro ve benzer etkinliklere de daha az ödeme yaparak katılabiliyorsun. Hatta bazı müzeler ücretsiz. Daha ne olsun?

Evde oturman gerekmiyor

Yazı evde oturarak geçirdiysen ve dört duvar arasında olmaya daha fazla tahammülün kalmadıysa okul senin için en büyük kurtuluş. Okul sayesinde artık her sabah evden çıkıp bir yere gidebileceksin. Üstelik tüm günün de orda geçecek!

Çok şanslısın

Okumak isteyip de okuyamayan yaşıtlarına göre çok şanslısın! Okula gitmek için yeterli maddi imkanlara sahipsin ve ailen seni destekliyor. Bunun senin için ne kadar önemli bir şans olduğunu sakın unutma ve derslerine sımsıkı sarıl!

İyi notlar ödüllendiriliyor

Sınavlardan alacağın iyi notlar sayesinde ailenden uzun zamandır istediğin şeyleri elde edebilirsin. Bu küçük izinler de olabilir minik hediyeler de. Tabii güzel bir karne getirdiğinde hem takdir hem de ödül daha büyük olacak. Tek yapman gereken sıkı çalışmak!

Bol bol gezebilirsin

Meslek sahibi olup çalışmak zorunda olan büyüklerine göre çok daha fazla vaktin var. Okul sonralarını ve hafta sonlarını istediğin gibi harcayabilirsin. İster arkadaşlarınla ister ailenle beraber ol. Ancak öncelikle ödevlerini bitirmeyi ihmal etme:]

Kıyafet derdine son

Her gün dolabının karşısına geçip dakikalarca ne giyeceğim diye mi düşünüyorsun? Artık buna bir mola verebilirsin. Çünkü okul üniformaları sayesinde ne giyeceğin konusunda endişelenmen gerekmiyor. Hem bu sayede herkes aynı kıyafetleri giyecek ve kimin kıyafetlerinin daha güzel olduğu konuşulmayacak.

Üniversite Öğrencilerine Hayat Kurtaracak Tavsiyeler Resimleri
Üniversite Öğrencilerine Hayat Kurtaracak Tavsiyeler _2.jpg

Yorum Yaz