THE IMPOSSIBLE PROJECT

Polaroid firması 2008 yılında borçları yüzünden iflasını duyurduğunda, faaliyette kalan son fabrikasını satın almaya gönüllü birileri çıkageldi. Projelerine Impossible adını veren ve Polaroid ile hayatımıza giren anlık fotoğrafçılığa tutkun bu kişiler, onu yaşatmak için bu teknolojiyi yeniden yaratmaları gerektiğinin farkındalardı.

O günden sekiz yıl sonra bugün. The Impossible Project. dünyada Polaroid teknolojisini orijinal formatında yeniden üreten tek marka. 11 adını taşıyan bu model ise. Polaroid yıllarının dijital fotoğrafçılıkla buluştuğu noktada duruyor. Dış görünüşüyle herhangi bir Polaroid makineden pek farkı yok; kadrajınızı ayarlayıp deklanşöre bastığınızda elinize aldığınız o beyaz çerçeveli, nostaljik, silik görüntüyü sallaya sallaya kendine getirmek, alıştığımız bir şey. 11 ‘i özel kılan bir özelliği de. kendi uygulaması sayesinde fotoğraf makinenizi iPhone’unuza bağlayıp çektiklerinizi istediğiniz gibi efektleyebilmeniz.

impossible projec t. com

THE IMPOSSIBLE PROJECT Photo Gallery
THE IMPOSSIBLE PROJECT _4.jpgTHE IMPOSSIBLE PROJECT _11.jpgTHE IMPOSSIBLE PROJECT _3.jpgTHE IMPOSSIBLE PROJECT _6.jpgTHE IMPOSSIBLE PROJECT _5.jpg

Yorum Yaz