Tasarımcı Gizem Yücelen

Şu sıralar ne takıyorsanız takın ama mutlaka 90’lar görünümlü bir aksesuar edinin. Tam da vintage bir Versace kolye ararken karşıma zaten Versace’nin eski takılarını yeniden hayata döndürdüğü haberi çıktı. Yunan mitolojisinden ilham aldıkları, Medusa’lı tasarımlar kalp biz!

Tasarımcı Gizem Yücelen, Milano’da moda ve tekstil tasarımı yüksek lisansı yapıyor. Önce Bologna’da, sonra İstanbul’da kendi alanında bir süre çalışınca, evvelden hobi diye yarattığı Hooop the Bag’e hız kazandırıyor.

3K MODA: Kasnaklardan çanta yapma fikri nereden çıktı?

GİZEM YÜCELEN: Milano’da okumak deneyselliğimi geliştirdi. Kasnak malzemesi ve kanaviçeler zaten geçmişten kafama kazınmış imgelerdi. Ben de onları yeniden yorumladım. Kasnağı sadece iş işlenen alet olmaktan çıkarıp çantalarımın başrol oyuncusu yaptım.

3K MODA: Çantalarınızın üstünde genelde doğadan izlere rastlıyoruz…

G.Y.: Ana materyalim ahşap kasnağın kendisi doğanın parçası. Etrafında dönen hikayelerin de yine bu hissi korumasını istiyorum.

3K MODA: Hangi stil ikonlarının çantanızı taşımasını isterdiniz?

G.Y.: Ulyana Sergeenko, Alexa Chung, Anna Dello Russo, Kate Middleton, Hanneli Mustaparta.

3K MODA: Tasarımlarınıza nereden ulaşabiliriz?

G.Y.: Çok yakında hooopthebag.com üzerinden ulaşacaksınız fakat şimdilik Hooop the Bag Instagram hesabı üzerinden ürünleri inceleyebilir, kişiye özel tasarımlar için info@hooopthebag.com yoluyla iletişime geçebilirsiniz.

Tasarımcı Gizem Yücelen Resimleri
Tasarımcı Gizem Yücelen _40.jpg

 

Yorum Yaz