Süper seksi elbiseler

8U’ler moda akımlarının alt kollarından, sezonda da sık sık bthleisure” tasarımlar esasında ilk olarak evden sokağa o yıllarda çıkmıştı. Spor kıyafetlerin günlük hayata karışması kadınlara sadece konfor getirmedi, aerobik ya da step gibi sporlarla uğraşmak için motivasyon da sağladı. Peki tasarımcılar gezegeninde neler oluyordu? Jean reklamlarında Brooke Shields’i marka yüzü yapan Calvin Klein’ın yükselişi, Back to the Future filminde Michael J. Fox’un mor Calvin Klein iç çamaşırlarıyla çekilen sahneleriyle ivme kazandı. Ch ristia r Lacroix’nın yeni haute couture yaklaşımı sayesinde fuşya, turuncu, yeşil ve sarı gibi canlı renkler couture dünyasına sızdı. Kadın hazır giyimine yeni silüeti kazandıransa Thierry Mugler oldu. İddialı omuzları, bel vurguları, teatral görünümleri ve vini kumaşları tasarımcıya “fütüristik” etiketini yapıştırttı. 1980’de ilk hazır giyim koleksiyonunu sunan Azzedine Alaia, sadece dört yıl sonra French Ministry of Culture’ın En İyi Tasarımcı ödülünü almak için Grace Jones’un kollarında sahneye taşındı.

Zira kendisi ilk kez likra kumaşı iç giyimden alıp süper seksi elbiseler yaratmak için kullanmıştı. O zamanlar L’enfant Terrible olarak tanınan modanın yaramaz çocuğu Jean-Paul Gaultier, sokak modasından aldığı ilhamla yarattığı uçarı koleksiyonlarla belki de moda tarihinin en çok konuşulan isimlerinden biri haline geldi. 80’ler özellikle moda konusunda ilham dolu, yenilikçi, vahşi ve cüretkar bir dönemdi. Bugün onu tekrar gündeme getirmemiz ve yeni sürümüyle hayatlarımıza entegre etmemiz o zamanların henüz keşfedilmemiş çılgınlığından mı kaynaklanıyor dersiniz? Peki ama oyunu sonuna kadar oynamaya hazır mısınız?

Likra kumaşı iç giyimden, hazır giyime taşıyan Tunuslu Azzedine Alaia, bugün hala modayı şekillendiren tasarımcılar arasında.

Süper seksi elbiseler Resimleri
B_60345089-04122015004150.jpg

Süper-Kadın-Seksi-Yaz-Plaj-Rahat-Uzun-Elbise-Şeker-Renk-Kolsuz-Orta-Buzağı-Elbiseler.jpg

mavi-peplum-mini-elbise.jpg

super-mini-elbise.jpg

0058483_super-seksi-seffaf-dantelli-uzun-elbise_580.jpeg

mini-elbise.jpg

Yorum Yaz