New York Sonbahar Sokak Trendleri

Modanın kalp atışlarının duyulduğu yerlerin başında gelen New York dünya sokak modasının da ilk doğduğu yerlerdendir. Moda dünyasında her altı ayda bir düzenlenen moda haftasına da ev sahipliği yapan New York bu yıl da hem tasarım açısından hem de yeni yüzler bakımından yeni trendleri belirleyecek değişikliklere imza atmış durumda. New York sonbahar sokak trendleri konusunda da bir fikir sahibi olabildiğimiz moda haftasında en çok konuşulan detay kuşkusuz Coach markasının geri dönüşü oldu.

Bir ara ülkemizde de mağazaları açılan marka kısa süre sonra Türk pazarından çekilmiş ve adı unutulanlar arasında kalacak diye düşündürmüştü. Ancak yepyeni bir koleksiyonla moda dünyasında hala var olduğunu kanıtlayan marka ünlü İngiliz tasarımcı Stuart Vevers ile güçlerini birleştirerek sezonun en iddialı koleksiyonuna imza atmış gibi görünüyor.

Sonbahar sokak stili New York’ta erken başlamış gibi görünüyor. Henüz yazın son demlerini yaşadığımız şu günlerde kış mevsiminde karşılaşacağımız değişiklikler hakkında da ipuçlarını alabiliyoruz. Yazlık giysilerini henüz gardıroplarına kaldırmayan bayanlarda geçtiğimiz sezonun modası olan göbeği açık bırakan kısa üstler hala revaçta.

Ayrıca bu üst giysiyi uzun kalem etekler ile tamamlayanların oranı da hayli fazla. Renkler konusunda daha cesur olanlar sadece elbise değil pantolon ve üst giysilerde de turuncu, pembe turkuaz ve mor gibi iddialı tonları kullanmaktan çekinmiyor. Ancak renkler arasında bakır ve bronz tonları hem giysilerde hem de aksesuarlarda daha sık kullanılmış.

New York sokaklarında moda şehrin ününe yakışır biçimde tıpkı bir defile havasında geçiyor. Farklı kültürlerin bir arada yaşadığı şehir adeta kendi modasını yaratmış durumda. Etnik çizgiler ile evrensel desenlerin harmonisini kullanan bayanlar hem modanın bir parçası hem de özgün olmak konusunda oldukça başarılı. New York modasının erkek oyuncularının en iddialı olduğu alan ise kesinlikle saç tasarımları.

Yanları kazınmış ve üstü alınmamış asi bir hava veren saç modelinin bu sonbahar erkekler arasında hızla popüler olacağını tahmin etmek zor değil. Kıyafet açısından ise özgürlüğü çağrıştıran, bol ve rahat kesimli modellere daha fazla rastlıyoruz. Ayrıca renk konusunda da erkekler artık çok daha cesur.

New York Sonbahar Sokak Trendleri ResimleriYorum Yaz