Moda Haftalarından Sokak Stilleri

Geçtiğimiz günlerde yapılan Paris Moda Haftası ile dört büyük moda şehrinin ( New York, Londra, Milano, Paris ) gösterileri tamamlanmış oldu. Biliyorsunuz ki, moda haftalarında defilelerden çok davetlilerin ne giydiği merak konusu oluyor. Modayı belirleyen şeyin artık sokak stili olduğunu söylesek abartmış olmayız. Gelin bu dört moda haftasında en çok tercih edilen parçaları beraber inceleyelim:

Beyaz Gömlek

Hatırlarsanız burada gömlek üstü kazak modasının asla geçmeyecek bir trend olduğundan bahsetmiştim. Moda haftalarında birçok kişi it parçalardan olan beyaz gömleği tercih etti.Özellikle Anna Dello Russo’nun transparan sarı dantel eteğiyle olan kombinine bayıldım!

Kırmızı Ruj Trendi

İddialı bayanların rengi kırmızı, dudaklarda kendini gösterdi.

Bere

Malum havalar soğuk olsa bile, bayanla şıklıklarından ödün vermemenin yolunu iyi biliyorlar. İsterseniz örgü, isterseniz angora ya da kürk detaylı bir bereyle hem soğuktan korunmak hem de şık görünmenin mümkün olduğunun kanıtıdır bunlar!

Spor Ayakkabı

Şıklıktan bahsetmişken, kim demiş spor ayakkabıyla şık olunmaz diye? Rahatlığından ödün vermeyenlerin sayısı azımsanmayacak kadar çoktu.

Alçak Topuklu Ayakkabı

 Bazıları ise ara boy olarak alçak topuklu ayakkabıları tercih etti. Siz ne düşünüyorsunuz bilmiyorum ama; benim gözüme çok estetik görünmüyor. Ya hep, ya hiç!

Beyaz Stiletto

‘ Hep’ çiler karşımızda ve hiç şüphesiz benim en sevdiklerimden! Beyazı çok seven, yaz/kış demeden giyen benim favorim beyaz stilettolardır!

Bol Paça Pantolon

Bol paça pantolonlar birçok kişide görüldü. Pantolonların boy uzunluklarına dikkat çekerim!

Palto

 Çoğumuz kışın şık olmanın zor olduğunu; çünkü ne giyiyorsak gösteremediğimizi, gözükmediğini söyleriz. Farklı tarzda bir palto, kaban ya da pelerinle de şık olabileceğinizi unutmayın bknz. Miroslava Duma.

Yorum Yaz