Moda İkonlarından Sonbahar Kış Stil Önerileri

O kadınlar olmasaydı, Yamamoto’nun bu kadar sevdiğimiz siyahını o kombinlerde göremeyecek, Giorgio Armani’nin sade ve sofistike çizgisiyle tanışamayacak, Christian Dior’un çiçek ve doğa sevgisinden ilhamla yarattığı “Corolle” koleksiyonuna hayran kalamayacaktık… Peki

Unlü Japon tasarımcı Yohji Yamamoto çocukluk yıllarına dair anılarını şöyle anlatıyor: “Annem savaşta dul kalmıştı. Onu siyah ceketi ve uzun eteğiyle matem kıyafetleri içinde hatırlıyorum. Hep aynı tarz ve renkte sade elbiseler giyerdi. Gece yatarken onu sırtından dikiş makinesinin önünde görürdüm, uyandığımda annemi yine aynı pozisyonda bulurdum.” Yamamoto’nun siyah egemenliğindeki mütevazı ve sade olduğu kadar kibirli, ağır ama zahmetsiz, gizemli ve karanlık tasarımlarının ardında annesinin etkisini, kimliğini aramak yanlış olmaz. “Siyah, renk değil, bir gölgedir; her zaman takip ettiğim kadının gölgesi” diyen Yamamoto bu sözleriyle annesinin izinden nasıl gittiğini, onu nasıl takip ettiğini apaçık vurguluyor. Terzilik yapan Fumi Yamamoto, oğlunun, kendisinin de mezun olduğu Tokyo’daki Bunka Fashion Col-lege’e gitmesi için onu desteklerken Yamamoto defilelerinde tüm moda ekibine yemek pişirmekten geri durmadı.

Oğlunun en büyük ilham kaynağı Fumi Yamamoto gibi stilin, tutkunun, yaratıcılığın, vizyonun, modanın gölgesinde ve kaynağındaki kadınların, ünlü tasarımcıların annelerinin dünyasında yolculuğa çıkıyor, bu kadınların birer anne, rol modeli ve ilham perisi olarak ünlü birer tasarımcıya dönüşen çocuklarını nasıl etkilediklerini irdeliyoruz.

Moda İkonlarından Sonbahar Kış Stil Önerileri Resimleri
sonbahar-kış-kadın-modası-giyim-trendleri10.jpg

bimbalolawinter2012lookbook17.jpg

zuhair-murad-sonbahar-kis-2016-2017-kolaksiyonu-34.jpg

fall_winter_2016_2017_fashion_trends_lacing.jpg

sonbahar-kış-2015-2916.jpg

ARC0930_1280x1920-696x1044.jpg

zuhair-murad-sonbahar-kis-2016-2017-kolaksiyonu-36.jpg

bimbalolawinter2012lookbook6.jpg

bimbalolawinter2012lookbook15.jpg

Yorum Yaz