Kırmızı ruj seçerken nelere dikkat etmek gerekiyor?

Önce mat veya parlak görünümden biri seçilmelidir. Mat kırmızı rujlar daha kalıcıdır fakat dudaklarda belli bir süre sonra kuruma yapacağından dudakları çok iyi nemlendirmek ve pullanmalardan arındırmak gerekir. Parlak kırmızı rujların ise dayanıklılığı matlara göre azdır fakat bu rujların avantajı mat bir görünüm istersek üzerindeki fazlalığı bir peçete yardımıyla alıp yarı mat bir görünüm elde edebiliriz.

Kırmızı ruj sürmenin ipuçları nelerdir? Nasıl sürülür veya nasıl kusursuz görünür?

Kırmızı ruj kullanımında muhakkak uygun renkte bir dudak kalemi kullanılmalıdır. Dudak kalemleri hem rujun taşmasını hem de dayanıklılığını artıracaktır. İster fırçayla ister ruju direk uygulayabilirsiniz önemli olan sonuç ve sürdüğünüz kalemin dışına çıkmamasıdır.

Cilt/ten rengine göre ton tercihi yapılmalı mı? Yapılacaksa hangi ciltler hangi tonları tercih etmeli?

Sarı tonlarına sahip bir teniniz var ise turuncu bazlı kırmızıları tercih etmelisiniz. (Shiseido Rouge Rouge serisinden Coral Shore veya Burning Up) Esmer tenlilerde ise daha bordo tonlarına yakın kırmızılar tercih edilebilir. (Shiseido Rouge Rouge serisinden Ruby Copper veya Bloodstone) Aslında bunlardan daha önemlisi kişinin hangi ten rengine sahip olursa olsun kırmızı rujları deneyip en sevdiği rengi ve yapıyı seçmesidir. Çünkü kırmızının her tonu çok güzeldir.

Kırmızı ruj seçerken nelere dikkat etmek gerekiyor? Resimleri
Kırmızı ruj seçerken nelere dikkat etmek gerekiyor?_25.jpgKırmızı ruj seçerken nelere dikkat etmek gerekiyor?_28.jpgKırmızı ruj seçerken nelere dikkat etmek gerekiyor?_3.jpgKırmızı ruj seçerken nelere dikkat etmek gerekiyor?_24.jpgKırmızı ruj seçerken nelere dikkat etmek gerekiyor?_4.jpgKırmızı ruj seçerken nelere dikkat etmek gerekiyor?_29.jpg

Maybe You Like Them Too

Yorum Yaz