Kirli Sakal Modelleri

Her şeyin temizi ama sakalın kirlisi!

Sakalın iyi görünmesini sağlamakta modern bir saç kesiminin ve bakımın önemi yadsınamaz. Neyse ki son yıllarda, gündelik hayatın önemli bir parçası olan tıraş ritüeline eşlik edecek yeni ve yenilikçi ürünler piyasaya çıktı. Hiç olmazsa kılları yumuşatıp besleyecek bir bakım yağı ve tercihen, el yapımı tahta bir sakal tarağı (uzun sakal için ayrık dişli, kısa sakal ve bıyık için dar dişli) olmalı mesela el altında. Daha meraklı olanlar, sakala şekil vermek için de kullanabilecekleri iyi bir balm’a ve özel sakal şampuanlarına yatırım yapmak isteyebilir. Yüz hatlarını ortaya çıkararak çene kemiğini vurgulayan kirli sakal için ise olmazsa olmazınız sakal düzeltici (trimmer) adı verilen ve sakal uzunluğuna göre ayarlanabilen elektrikli tıraş makinesi. Çünkü sakalı düzenli olarak kısaltmanız ve şekil vermeniz gerekiyor. Doğal bir görünüm elde etmek için elinizi hafif tutun ve sakalınızın evrimini takip edin. Ne kadar süre içinde hangi uzunluğa geldiğini bilmek, görünümü korumak açısından işinizi kolaylaştıracaktır. ‘Sinekkaydı’yı takiben 2448 saat sonra başlayacağınız kirli sakal serüveniniz, ciltteki gözenekleri açmak için sıcak bir duşla başlamalı. Peeling yaparak cildi ölü hücrelerden arındırın ve besleyici bir ürünle kılları yumuşatın. Sonra da az önce bahsi geçen sakal düzeltici yardımıyla, sakalın bütününü keserek aynı uzunluğa getirin.

Tahrişi önlemek ve cildi yatıştırmak için bir tıraş sonrası bakım ürünü kullanmayı ihmal etmeyin. Bu rutini ikiüç günde bir tekrarlayın ve boyun bölgesini temizlemeyi unutmayın. Orada burada nükseden isyankar kıllar için tıraş bıçağı tercih edebilirsiniz.

Soho House İstanbul bünyesinde yer alan Cowshed Spa’da yoğun şehir temposundan kaçış sağlayan, retro görünümlü bir barbershop alanı var. Lüks ve doğal formüllere dayanarak geliştirilmiş İngiltere kaynaklı Neville bakım menüsünden: fazla uzamış sakallar için tıraş makinesi ve makas ile şekillendirme, ardından kremleme ve nemlendirme içeren 30 dakikalık Full Reshape dikkatimizi çekti. Diyelim ki az zamanınız var. sadece 15 dakikanızı alacak Ouick Beard Trim S Condition’ı tercih edin. Bugün kendimi şımartacağım diyorsanız da. geleneksel ıslak tıraş veya sakal şekillendirme ile şampuanlama ve saç kesiminin ardından. Neville erkek yüz bakımı ve manikürü içeren The Luxury Groom ile sadece gününüzü değil, yüzünüzü de aydınlatmak elinizde.

sohohouseistanbul.com

Destek birimi

Sakallarınızı içtende besleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Yüzdeki kılların, saç tellerine benzer büyüme eğilimi gösterdiği söyleniyor. Yani somon balığı, yumurta, avokado ve badem gibi faydalı besinler tüketmeye devam! Ayrıca bir çeşit B vitamini kompleksi olan biotin takviyesi almanız, daha gür ve sağlıklı sakallara sahip olmanızı sağlayacaktır.

Daha fazla bilgi ve ilham için:

groomingslounge.com

Kirli Sakal Modelleri Resimleri
Kirli Sakal Modelleri _11.jpgKirli Sakal Modelleri _4.jpgKirli Sakal Modelleri _0.jpgKirli Sakal Modelleri _3.jpgKirli Sakal Modelleri _2.jpgKirli Sakal Modelleri _7.jpgKirli Sakal Modelleri _18.jpgKirli Sakal Modelleri _8.jpgKirli Sakal Modelleri _17.jpgKirli Sakal Modelleri _15.jpg

Yorum Yaz