Kimyasal peeling vücutta bazı reaksiyonlara neden olabiliyor

Kimyasal peeling uygulamasının bazı yan etkileri de olabiliyor. Bunların başında ise ciltte oluşabilecek kızarıklıklar geliyor. Bu kızarıklığın süresi kullanılan kimyasal solüsyonun etki gücüne göre değişiklik gösterebilir. Kimi hastalarda bu kızarıklıklar haftalarca sürebilirken, kimilerinde de uygulama sonrasındaki 3 ya da 4 saat içerisinde kaybolur. Yan etkilerden bir diğeri de uygulama sonrası oluşabilen kabuklanma ve deri tahrişidir. Çünkü vücut, derinin yenilenmesini sağlayabilmek için kabuklanmalar oluşturabilir.

Mezolifting yöntemi de cilt lekelerine karşı uygulanabilir

Cildin üst tabakasına müdahale edilebildiği gibi, güneşin zararlı ışınlarından, stresten ve hava kirliliğinden etkilenen derilerin alt tabakaları da mezolifting yöntemiyle tedavi edilebiliyor. Bu yöntem, tüm yaz süresince güneş ışınlarından ve aşırı sıcak havalardan olumsuz yönde etkilenen cildin yenilenmesini ve lekelerinden arınmasını sağlıyor. Mezolifting uygulamasıyla cildin kaybettiği nem, mineral ve vitamin küçük iğneler yardımıyla derinin altına enjekte ediliyor. Bu uygulama 35 yaş üstü tüm hastalara uygulanabiliyor fakat kronik hastalığı olan ve kullandığı ilaçlara alerjisi bulunan hastalara önerilmiyor. Mezolifting uygulaması çok fazla olmasa da enjeksiyon yapılan bölgelerde hafif kızarıklara, morluklara veya hafif şekildeki ödemlere de yol açabiliyor. Bu yan etkiler kısa süreli olmakla birlikte hızlıca ortadan kayboluyor.

Kimyasal peeling vücutta bazı reaksiyonlara neden olabiliyor Resimleri
Kimyasal peeling vücutta bazı reaksiyonlara neden olabiliyor_21.jpgKimyasal peeling vücutta bazı reaksiyonlara neden olabiliyor_6.jpg

Maybe You Like Them Too

Yorum Yaz