KARAMELLİVE MUHALLEBİLİ KUPLAR İLE YER FISTIKLI BRITTLE

HAZIRLAMA SÜRESİ 30 DAKİKA. TOPLAM SÜRE: 2 SAAT 30 DAKİKA. 46KİŞİLİK

I paket toz krem şanti alın, ılındıktan sonra içerisine su ile kremayı ekleyip karıştırın. 5 Muhallebi ile karameli ayrı kaplara yerleştirin ve buzdolabında en az iki saat dinlendirin.

6 Yer fıstıklı brittle’ı hazırlamak için fırın tepsisine yağlı kağıt serin. 7 Şekeri ve suyu yayvan bir çelik tencereye alın ve şeker neredeyse tamamen eriyene dek hiç karıştırmadan orta ateşte ısıtın. 8 Eridiği anda ise içerisine fıstıkları ve karbonatı ekleyip karıştırın. Yanmaması için kenara alın, tereyağını ilave edip tekrar karıştırın. 9 Hemen yağlı kağıdın üzerine dökün ve yayın. Oda sıcaklığında sertleşmesi için yaklaşık yarım saat soğutun. 10 Sunum bardaklarına önce muhallebiyi, sonra karamel sosu paylaştırın. 11 Brittle’ı üçgen parçalar halinde kırın ve kupların üzerini süsleyip servis edin.

30 mİ su 80 gr yer fıstığı I çay kaşığı karbonat 30 gr tereyağı

1 Sütü, şekeri ve unu bir tencereye koyun. Orta ateşte devamlı karıştırarak muhallebi kıvamına gelene dek pişirin ve soğuması için kenara alın.

2 Soğuduktan sonra içerisine toz krem şantiyi ekleyin ve yedisekiz dakika kadar mikserle tüm karışımı çırpın.

3 Karamel sosu hazırlamak için şekeri yayvan bir çelik tencereye dökün ve neredeyse tamamen eriyene kadar hiç karıştırmadan orta ateşte ısıtın.

KARAMELLİVE MUHALLEBİLİ KUPLAR İLE YER FISTIKLI BRITTLE Resimleri
KARAMELLİVE MUHALLEBİLİ KUPLAR İLE YER FISTIKLI BRITTLE_0.jpg

Yorum Yaz