İstanbul Çıkarması- 1

Bu sabah benim için çok erken başladı. Erken uyanılan bir günün ardından, soluğu ev arkadaşım Nicem’ le birlikte İstanbul’ a gitek üzere havaalanında aldık. İnişimizin ardından, bavullar arabaya konulduktan sonra, bugün Yeşilköy pazarı günü olduğunu öğrendiğimizden, istikametimiz o yöndeydi.

Pazar alanı, en azından kıyafet için, oldukça genişti. Seçenekler boldu. Seçeneklerin çokluğundan bahsetmişken, her tezgahta farklı tarzda ürünleri bulmanın mümkün olduğunu söylemeliyim. Fiyatlar ise 15-50 tl arasında değişiyor. Özellikle renkli pantolonlar hemen her tezgahta vardı. Daha önce bir internet sitesinde karşılaştığım ve çok beğendiğim şu bluzu, pazardan 35 TL’ ye almak günün bonusuydu:

Blouse

Blouse

Pazar alışverişinden sonra, akşam saatlerine doğru istikamet takıcılar cenneti Eminönü oldu. Arkadaşımın rehberliği ile Eminönü sokaklarında dolaşırken, karşımıza birçok bijuteri mağazası çıktı. Küpeler, kolyeler, yüzükler, bileklikler derken, zamanın nasıl geçtiğini anlamadık. Fosfor detaylı takılar çoğunlukta. Ek olarak taşlı olanları bulunuyor. Birçok yerde indirim var. Küpe fiyatları 5-75 tl arasında, kolyeler 10-50 tl arasında değişiyor. Benim en çok rağbet ettiklerim ise bileklikler oldu. Takım halinde satılanlar, iyi kombin edilmiş. Ayrı ayrı almaktansa, takım halinde almak hem zamanınızdan hem de cebinizden tasarruf sağlıyor. Yarın ve ilerleyen birkaç gün, alışveriş turlarına devam edeceğim.

Yorum Yaz