İngiltere sonbahar sokak trendleri

Modanın başkentleri arasında bulunan Londra, hakkında birçok moda otoritesi sokak modasına dair detayları merak ediyor. Otoritelerin fikirleri ise her zaman aynı görüşte olmuyor. Ancak oldukça özgür bir şehir olan Londra, İngiltere’ nin tüm modasına hakimdir. İngiltere’ ye özgü olan romantik ve bir o kadar da dinamik şehir yapısı, İngiliz modasına da bir hayli yansımış durumdadır.

Ünlü moda tasarımcılarının doğduğu ülke olan İngiltere, sonbahar sokak trendleri ile her moda sever tarafından merak ediliyor. Sokak modasına özgü olan birçok detay yeni moda haftasında moda severler için lanse ediliyor. İngiliz modacılar için sokakta bulunan her kültür, kendi yarattıkları stillere konu olmaktadır. Bu demek oluyor ki modacılar sokaktan sokak da modacılardan her zaman esinleniyor.

İngiltere sonbahar sokak trendleri arasında bu yıl yelekli tayyörler ve elbiseler yer alıyor. Bunlar özellikle tulumlarla birlikte en fazla tercih edilen tasarımlardır. Bunların yanı sıra koleksiyonunda siyahın ve grinin temelleri hiç eksik olmayan Paul Smith de erkek koleksiyonlarında daha canlı renkler sunmaktadır. Bir diğer sonbahar modasına özgü tasarımlar ise satenle kürkün birleşmiş olduğu ürünlerdir.

Bu ürünlerle birlikte sezonun damgası ortaya çıkmaktadır. İşlemeli boncuklar ile siyah çoraplar dikkat çeken parçalar arasında yer alıyor. Sezona damgasını vuracak ürün ise pastel renklerden oluşan şallarla canlandırılmış olan elbiselerdir. Sonbaharın tüm renklerini içinde bulunduran saten kumaşlı elbiseler kadınların dikkatini çekmeyi başaracak gibi görünüyor.

İngiltere Sokak modası içinde pek çok tarzı bulmak mümkündür. Kişisel bir stil yaratmak ise kaçınılmazdır. Doğası düşünüldüğünde genellikle bir akımın öncüsü olmayı başarmış olan İngiltere sokakları hiç vazgeçilmeyecek olan multi kültür şehir olma özelliğine de sahiptir. Mutlaka sokakta görülen bir kültür modacıların konusu olmaya adaydır.

Sokak podyumu da denilebilecek bir moda yaratıcısı olan sokak modası, şehrin tüm tasarımlarını bünyesinde bulunduruyor. Son bahara özgü olan kabanlar ve desenli elbiseler bir çok kişinin dikkatini çekmeye yetiyor. Kışın da habercisi olan sonbahar için ayakkabılar ise genellikle bot tarzında dizayn edilerek, sonbahar modası ile kombin edilmiştir.

İngiltere sonbahar sokak trendleri Resimleri 

Yorum Yaz