Hakan Kurt

Dünya Şampiyonu İşitme Engelliler Erkek Milli Futbol Takımı Oyuncusu

DÜNYA ŞAMPİYONU OLDUNUZ. NASIL HAZIRLANDINIZ?

Teknik Direktörümüz Ali Metin mükemmel bir hoca. Çok profesyonel. Bu bize de yansıyor. Takımda herkes birbirinin ne yapacağını anlıyor, önceden tahmin edebiliyoruz. Hocamızın bir bakışıyla ne demek istediğini kavrıyoruz.

İşitme Engelliler Milli Futbol Takımı ve Milli Futbol Takımı arasında nasıl farklar var?

Bizim takım Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı. Bu yüzden ödeneklerimiz çok farklı. Sponsor sıkıntısı çok yaşıyoruz. Onun dışında antrenmanlarımız, eğitimlerimiz, oynadığımız maçların kuralları aynı.

Milli Takımda oynayabilir misin peki?

Belirli bir işitme engelinin altında olan herkes oynayabilir. Ancak biz üçüncü lige kadar çıkabiliyoruz. Ne kadar iyi olursan ol. Onun sebebi de işitme cihazı. Alet dışarıda olduğu için engel teşkil ediyor. Kulağın içine yerleştirilen cihazlar var ancak böyle bir hizmet yok.

Medyanın, insanların desteği nasıl?

Dünya şampiyonu olduğumuzda bunun bu kadar duyulmasına şaşırdım çünkü daha önce bir kana Rusya’yla final maçımızı yayınlamak için para istemişti. Daha önce de çok uluslararası başarılarımız oldu.’de 23’üncü Dünya İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’na Samsun ev sahipliği yapacak. Birçok branş var. Ancak bunun medyada çok da yer aldığını sanmıyorum.

Hakan Kurt Resimleri
Hakan Kurt_3.jpg

Hakan Kurt_0.jpg

 

Yorum Yaz