En Yeni Çanta Trendleri

BİR SADAKAT MESELESİ

Başlığa bakarak sizleri kadın-erkek ilişkilerinin sonu gelmez gelgitleriyle baş başa bırakacağımızı zannetmeyin. Özne yine siz kadınlarsınız ve işin içinde yine aşk, tutku, bağımlılık ve aldatma var! Kiminle mi? Okumaya devam edin… hazirlayan: selİn mİloşyan

Bazen küçük bir çantanın aşkına düşüyor, bazen de bavul misali kocaman çantalarla arzı endam ediyoruz. Mevsime, giyim tarzımıza ve trendlere göre onları değiştirirken her defasında farklı bir modelle tutkulu bir ilişkiye giriyoruz. Peki, parfüm söz konusu olduğunda neden daha az cesaretli ve çekingeniz? Stil evrimimiz boyunca sahip olduğumuz çanta sayısının parfüm şişelerimizle boy ölçüşemeyeceği yadsınamaz bir gerçek.

Bir sürü moda parçası gibi alıp kullandığımız ve sonra bir kenara attığımız çantalarla ilişkimiz, içinde yaşadığımız tüketim toplumunun dikte ettiği kurallarla bire bir çakışırken, parfümlerle çok daha derin bir ilişki yürütüyoruz. Çantalarınızdan daha kolay sıkılırken parfümünüze neden sadık kaldığınızı hiç düşündünüz mü?

“İNSANLAR BOŞANIR VE PARFÜMLERİNİ DEĞİŞTİRİR!”

Çanta ve parfümün ajan tüketim mantığında konumlanmadığını söylemekle başlamak gerekiyor söze. Çanta seçimleri hızla değişen trendlere ve her daim yeniyi isteyen ruhumuza uygun olarak farklılık gösterirken parfüm, kimliğimizi, benliğimizi, “biz”i temsil ediyor. Kokular arasında karakterimize göre tercih yaptığımızdan yola çıkarsak, parfümün neden daha kalıcı olduğunu daha kolay anlarız. Araştırmalar neşeli kişilerin çiçek ve meyve aromalarına yakın olduklarını, hırslı ve atak insanlarınsa içinde zencefil veya pembe biber bulunan paçuli, vetiver ve sandal ağacı aromalarından hoşlandıklarını ortaya koyuyor.

Kokular sadece tek başına “biz”i değil, bir döneme ait, belli kişilerle ve hikayelerle tanımlanan, bir hayatın içinde konumlanan ve o hayata göre “rol yapan” biz’i ifade eder. Biz o kokuya o hayatı, o hikayeleri ve anıları sevdiğimiz ve onlarla yaşadığımız için de sadık kalırız. Zamanla kişiler ve hikayeler değişirken bazen sadakatimiz devam eder, bazen de aldatma başlar ve yeniden biriktirilecek anılarla yepyeni bir aromanın peşine düşeriz.

En Yeni Çanta Trendleri Resimleri
en-yeni-michael-kors-canta-modelleri-4.jpg

en-yeni-michael-kors-canta-modelleri-8.jpg

en-yeni-michael-kors-canta-modelleri-16.jpg

tergan_canta_modelleri_2012_12-1b5.jpg

en-yeni-michael-kors-canta-modelleri-1.jpg

en-yeni-michael-kors-canta-modelleri-7.jpg

en-yeni-michael-kors-canta-modelleri-6.jpg

en-yeni-canta-modelleri.jpg

Deri-çantalar.jpg

Yorum Yaz