En iyi Fransız Parfümü Zadig&Voltaire

DNA’SINDA ROCK&ROLL VAR

Fransız modaevi Zadig&Voltaire, “damarlarında rock dolaşan” parfümüyle karşınızda. Erkeklere This is Him!, kadınlara This is Her!.. Haziran ayında Paris’te düzenlediği lansman sayesinde sizlerden önce tanıştık bu iki kokuyla. Detaylar içinse This is Her!’ün yaratıcı iki par-fümörü, Sidonie Lancesseur ve Michel Almai-rac’la bir araya geliyoruz.

Öncelikle şişe tasarımını soruyoruz; iç içe geçen siyah ve beyaz şişeleri… Bu iki şişenin markanın “rock” temasına uygun olarak ikiye ayrılan büyük bir kaya olarak hayal edildiğini, beyazın kadını, siyahın erkeği yansıttığını ve ikisinin baştan çıkaran aşk oyununda bir araya geldiğini öğreniyoruz. Michel Almai-rac kokuyu keşfini, “This is Her! kokusu için bir Paris apartman dairesinde ateşli bir şarkı çalan bir rock grubu hayal ettim” diye anlatıyor. Parfümle ilişkisinin 12 yaşında başladığını söyleyen Sidonie Lancesseur’se parfümü tasarlarken, markanın DNA’sındaki “ro-ck&roll” havadan ilham aldığını ve daha önce hiç tasarlanmamış, sunulmamış bir şey yaratmayı amaçladığını söylüyor. This is Her!’ün damarlarında rock dolaştığını hatırlatıyor ve ekliyor: “Kadınsılığı, keskin, odunsu ve sütsü temel notalarla yeniden teyit ediliyor: sandal ağacı, Zadig&Voltaire’in imzası.”

Üst notalarda kadın için yasemin, erkek için turunçgiller kullanıldığını hissetmek kolay. This is Her! için son dokunuş vanilyayla yapılmış. Vanilya deyince ağır ya da çok tatlı bir koku hayal etmeyin; evet epeyce feminen ama bir o kadar da asi bir koku This is Her!

Kampanyadan bahsetmeden olmaz. Tam da bir “Zadig” insanı olan Tristan Casara, bildiğimiz adıyla The Avener, reklam filmine özel “You Belong” adlı parçayı yapıyor. Kendisi aynı zamanda, parfümlerle buluştuğumuz lansman gecesinde ortamın büyüsünü müzikleriyle artıran isim. Josep-hine Le Tutour ve Sam Lammar’ın yer aldığı reklam filminde siyah ve beyaz arasındaki karşı konulmaz çekime şahit oluyoruz. Bu çekimi hissetmeye ve aşkı (eğer hala yoksa) bulmaya hazır mısınız?

En iyi Fransız Parfümü Zadig&Voltaire Resimleri
En iyi Fransız Parfümü Zadig&Voltaire_15.jpg

En iyi Fransız Parfümü Zadig&Voltaire_0.jpg

En iyi Fransız Parfümü Zadig&Voltaire_1.jpg

En iyi Fransız Parfümü Zadig&Voltaire_2.jpg

Yorum Yaz