Eldivenlerin bakımı nasıl yapılmalı?

ELDİVENLERİN YIKANIP TEMİZLENMESİ:

Beyaz Eldivenleri Nasıl Yıkamalı?

Beyaz deri eldivenleri yıkamak için çoğunlukla neft ya da benzin kullanılır. Yıkama sırasında eldivenlerin sararmasına engel olmak için, sıvı içine bir çay kaşığı boraks katm. Bu şekilde eldivenler pek güzel temizlenecek ve parlak beyazlıklarını uzun zaman muhafaza edecektir.

Güderi Eldivenler:

Güderi eldivenleri yıkadıktan sonra, içine bir çorba kaşığı zeytinyağı ilâve edeceğiniz temiz bir suda çalkalayın. Eldivenleriniz yeniymiş gibi yumuşak olacaktır.

Beyaz Keçi Derisi Eldivenler :

Beyaz keçi derisi eldivenlerinizi temizlemek için işte size kolay ve az masraflı bir reçete: Eldiveni elinize alın, süte ve biraz da yağa batırılmış yünlü bir bezle ovun. Kurumaya bırakın; sonuç şaşırtacaktır sizi.

Eski Deri Eldivenler:

Eski deri eldivenler bir sürü işe yarayabilir. Eldivenin parmakları, örneğin eldeki küçük yara ve kesikleri korumakta yararlı olur. Eldivenin üst kısmıyla, kullanması gayet rahat olan toz bezleri ve tamponlar yapabilirsiniz.

Süet Eldivenler:

Süet eldivenleri temizlemek için aşağıdaki usul kullanılır : Unu ısıtın ve bir bez parçasıyla, kirli eldivenlere sürüp ovuşturun. Bu iş bitince yapacağınız şey, eldivenleri iyice silkmek ve fırçalamaktır.

el

Yorum Yaz