Ebru Şallı Resimleri

Makyaj Çantası EBRU ŞALLI

Yeni ürünlere şans veririm, denerim, memnun kalmazsam bir daha almam ”

Bu ay ki makyaj çantası konuğumuz ‘Türkiye’ye pilatesi tanıtan ve sevdiren kadın’ olarak tanınan eski Türkiye Güzeli Ebru Şallı. Beş kitap yazan, 9 DVD çıkaran, Koton’a özel bir koleksiyon hazırlayan, kendi ismini taşıyan bakım ürünleri bulunan, iki çocuğuyla mutlu mesut bir hayat geçiren Şallı, ‘Çalışmak beni ayakta tutuyor’ diyor. Ve kozmetik tutkusunu, favori ürünlerini sizlerle paylaşıyor az önce anlattığım enerji, ikinci anlamı da içsel beslenmek. Renkli gıdalarla, taze sebze-meyvelerle iyi beslenerek cildin su çekmesini kastediyorum. Ayrıca benim güzel anlayışımda temizlik de çok önemli bir kriter.

Kimleri güzel buluyorunuz?

Yurt dışından sayarsak Kate Moss, Gigi Hadid, Bella Hadid, Angelina Jolie, Carre Otis, Cara Delevigne gibi isimleri sayabilirim. Valla Türkiye’de de çok güzel kadınlar var. Şimdi birilerini unutacağım diye panik oluyorum ama arkadaşlarım arasında da çok güzel bulduğum kadınlar var. Özge Ulusoy, Azra Akın, Demet Kutluay bunlardan sadece bazıları. Benim için tarzı olması yeterli. Mutlaka sarışın veya esmer olmalı gibi bir takıntım yok.

Ebru Şallı’nın bir günü nasıl geçiyor?

Okullar açıldığı için biz sabah 7.00’de ayakta oluyoruz. Çocuklar 7.50 gibi gitmiş oluyor. O saatten sonra kahvaltı, spor (sabah yapmayı tercih ediyorum. Çünkü günü olumlu etkilediğini, güzel bir enerji verdiğini, güne karşı daha direnç yarattığını düşünüyorum) geliyor. Yoga, pilates, streching, kardiyo yapıyorum. Kışın haftanın 2-3 günü ormana yürüyüşe gidiyorum. Bu havalarda gitmeyi çok seviyorum. Çünkü taze havayı içine çekmek bambaşka bir duygu. Spor salonlarına gidecek çok vakit bulamıyorum. Biraz zamanla da yarıştığım için kendi ortamımı yarattım ve burada evimde spor yapıyorum.

Spora çok düşkünsünüz, iki çocuk annesi olarak koşuşturmanız bol. Son birkaç yıldır Koton’la özel bir koleksiyon hazırlıyorsunuz, pilates dvd’leri, TV programı, yazarlık vb… saymakla bitmeyen bir çalışma döngünüz var. Nasıl yetişiyorsunuz?

Zamanla yarışan biriyim. Hayatımı güzel programlıyorum. Bu da bana her tarafa yetişme imkanı tanıyor. Küçük oğlum ilkokul bire yeni başladı. Onunla çok vakit geçiriyordum. Şimdi okul olunca en azından belli saate kadar dışarda olacak. Ben bir nebze rahatlayacağım. Ama çalışmayı gerçekten çok seviyorum. ’95 yılında Türkiye Güzeli seçildikten sonra çalşma hayatından hiç kopmadım. Evlendim, iki çocuğum oldu. Neredeyse doğuma gidene kadar çalıştım. 21 yıldır hiç ara vermedim çalışmaya. Yıllarca canlı yayın yaptığım için de erken kalkmaya alışkınım. Kozmetik piyasasına da girdiniz?

Evet. Küçüklüğümden beri bakıma ve kozmetiğe meraklıydım. 10 yıldır da böyle bir ürün hayali kuruyordum. Biliyorsunuz Dr.Murad’ın yüzü olduğum bir dönem var. O dönemde Amerika’da labaratuvarları yakından görme şansı yakaladım. Orada özel bakımlara, terapilere girdim. O kadar hoşuma gitti ki, içimden ‘niye böyle güzel şeyler Türkiye’de olamıyor’ diye düşündüm. Dr. Murad’la dostluğumuz iyi bir şekilde devam etti. Ben gittim, o Türkiye’ye geldi. Onların nar içerikli kremlerinden yola çıkarak özellikle Amerika’da sadece karın yağlarını yakan kremlerden de ilham alarak bu yola girdim. Bir gün eve eve bir hediye paket geldi. Bu paketin içinde müthiş güzel kokan sabunlar vardı. Kozmetik konusunda seçici olduğum ve her kozmetiği almadığım için etiketini/ içeriğini okuma ihtiyacı duydum. Benim için ürünün dokusu ve verdiği his çok önemli. Zaten genel gidişat gibi ben de doğala döndüm. Doğal beslenmek, doğal ürün kullanmak benim için önemli.

Okuduğum içerikten ve etiketten çok etkilendim. Firmanın kim olduğunu merak ettim. Mini bir araştırmadan sonra daha çok yurt dışına gönderim yaptıklarını öğrendim.Yani iç piyasada değillermiş. Gittik, fabrikayı gördük. Ve onlara ben teklifte bulundum. “Böyle bir krem var, bunu destekleyecek bir selülit kremi olsun ama bu kremi kollarıma da sürebileyim”dedim. “Etkili olsun, vıcık vıcık olmasın” diye de ekledim. Onların da hoşuna gitti. Kimyagerlerle çalıştılar. İki yıllık bir çalışma sonucunda da bu iki kremle raflarda yerimizi aldık.

Ebru Şallı Resimleri Resimleri
Ebru Şallı Resimleri_6.jpgEbru Şallı Resimleri_3.jpgEbru Şallı Resimleri_0.jpgEbru Şallı Resimleri_16.jpgEbru Şallı Resimleri_11.jpg

Yorum Yaz